To čo sa stane, keď si rozvaríte šupky z cibule a umyjete si s nimi vlasy je úžasné

Cibuľa je základ do každej omáčky alebo polievky a nesmie chýbať skoro v každom recepte. No vedeli ste, že ak vyhodíte cibuľové šupky po očistení cibule tak robíte zle? Má mnoho využití a najmä ma priaznivé účinky pre naše telo alebo vlasy!

Je to vďaka éterickým olejom a navyše obsahujú mnoho zdravých kyselín pre naše telo. Kyselina jabĺčna,jantárová alebo citrónová.
Máte problém s mastnými vlasmi? Alebo s lupinami? Povieme Vám ako sa proti tomu ochrániť.
Skúste si najbližšie pri umývaní vlasov urobiť vývar z cibuľových šupiek. Nechajte ho odstáť a umyte si vlasy. Nie len, že Vám posilní vlasové korienky a dodá lesk ale možno sa ich už navždy zbavíte. Čo poviete na taký prírodný šampón?

 

Tiež silno kašlete? Môžete si urobiť špeciálny cibuľový čaj.  Nakrajanú cibuľu zaliať vriacou vodou, nechať 10 – 15 minút postáť, scediť a dosladiť medom. Pomáha najmä pri zápale priedušiek a hlasiviek. Niektoré recepty boli obohatené o fenyklové semienka či majoránku: 700 ml vody, 1 cibuľa,1 lyžica feniklových semienok, 1 polievková lyžica sušeného majoránu. Postup: do vody dať 1 prekrojenú cibuľu aj s 1 vrstvou šupky, pridať 1 lyžicu feniklu, priviesť do varu a variť 10 minút. Potom pridať lyžicu majoránu a variť 5 minút. Precediť a piť.

Ak potrebujete prečistiť dýchacie cesty a utlmiť kašeľ, použite obklad z cibule. Vylúhujte cibuľové šupky a potom si ich dajte na hrud na niekoľko minút a popri tom môžete piť cibuľový čaj.

Cibuľou proti plesňovým ochoreniam – je to lacný, pomerne efektívny pôsob zbavenia sa plesni, ibaže vyžaduje veľkú trpezlivosť. Odrezaným plátkom cibule natrieme postihnuté miesto, odstránia a kožné bunky spolu s plesňou. Opakujeme denne až do zabránenia návratu plesni.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like