Tieto zvyky vám vážne poškodzujú vaše obličky

Naše obličky sú veľmi dôležitým orgánom pre naše zdravie. Fungujú ako filter našej krvi, produkujú hormóny, absorbujú minerály, produkujú moč, eliminujú toxín a neutralizujú kyseliny.

 To znamená, že bez nich by váš organizmus zlyhal, doprajte im teda pokoj.


Je potrebné pochopiť, že poškodenie obličiek či neustály prepad v ich stave nemusí byť badateľný hneď, toto môže prebiehať aj roky dokým si to človek nevšimne.

 Je teda dôležité starať sa o ne neustále, a myslieť na ne pri niektorých veciach ktoré zvykneme robiť. 


1. Nedostatok vody v tele

Vaše obličky majú veľmi dôležitú funkciu – filtrovať krv, eliminovať toxíny a odpadový materiál. Ak nepijete dostatočne počas dňa, toxíny a odpady sa začnú akumulovať a dokážu spôsobiť vážne poškodenie ávšmu telu.


2. Príliš veľa
 soli vo vašej strave

Vaše telo potrebuje sodík či soľ na to aby pracovalo správne. No dnes je toho zvykom že si všetko solíme. Takýmto spôsobom až príliš namáhame naše obličky. Nie viac než 5 gramov soli by sme mali skonzumovať denne! 

3. Často sa snažíme oddialiť volanie divočiny

Ak vám treba odskočiť si na záchod, tak choďte! Ak pravidelne zadržujete moč, zvyšujete tým tlak moču na obličky čo môže viesť k ich zlyhaniu, k obličkovým kameňom a inkontinencii. Počúvajte vaše telo!

4. Nedostatok vitamínov a minerálov


Je dôležité jesť pestrú stravu plnú ovocia a zeleniny, to sú najlepšie zdroje zdravých prírodných minerálov a vitamínov. Mnoho nedostatkov určitých vitamínov či minerálov môže zvýšiť riziko obličkových kameňov či zlyhania obličiek. Vitamín B6 a horčík napríklad sú veľmi dôležité na správnu funkciu obličiek a tak aj znížia riziko vzniku obličkových kameňov.

  1. Nedostatok spánku
  1. Príliš veľa živočíšneho proteínu
  1. Zvyk piť kávu
  1. Zvyk brať lieky proti bolesti na každú bolesť
  1. Pitie alkoholu
  1. Príliš veľký príjem cukru

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like