Tieto bobule zachraňujú milióny ľudí pred najzávažnejšou chorobou! Rýchla regenerácia telesných tkanív …

Nazbierajte si bobule, ktoré sú extrémne nízkokalorické – 100 g obsahuje len 40 kalórii! Nie každý však vie, že drieň obyčajný je skutočnou spásou aj pri mnohých ochoreniach. Jeho bobule prispievajú k zníženiu hladiny krvi, posilňuje krvné cievy, imunitu a taktiež pomáhajú pri zhoršenom štádiu hemoroidov.

Pozitívne účinky na vaše telo

  1. Posilnenie imunity

Na ochranu pred včasným prepuknutím chrípky pomôže drieň obyčajný. Vzhľadom na vysoký obsah vitamínu C zvyšuje drieň ochranné funkcie tela. Ak chcete zostať vždy vo forme, mali by ste skonzumovať 1/2 šálky červených bobúľ denne. Desaťdňový kurz tohto jedenia bude mimoriadne účinný.

  1. Zrýchľuje metabolizmus

Tí, ktorí chcú schudnúť, by mali venovať pozornosť tomuto plodu. Pektíny obsiahnuté v bobuliach prispievajú k vylučovaniu kyseliny šťaveľovej a kyseliny močovej z tela.

  1. Odstraňuje problémy s črevami a žalúdkom

Drieň je jednoducho nevyhnutný pre tých, ktorí trpia problémami s tráviacim systémom. Ak si chcete upraviť funkciu čriev a žalúdka, pred každým jedlom si doprajte 10-12 bobúľ drieňu.

  1. Pri cukrovke

Lekári odporúčajú, aby tí, ktorí trpia diabetes mellitus, pravidelne konzumovali šťavu z drienky. Tento nápoj účinne znižuje hladinu cukru v krvi. Liečba by mala začínať s 50 g 30 minút pred jedlom. Postupne musíte zvýšiť množstvo vypitej šťavy na 200 gramov.

  1. Na liečbu problémovej pleti

Tí, ktorí trpia trvalými výrastkami vo forme akné a čiernych bodiek, by mali konzumovať 100-200 gramov drienky denne. Veľmi skoro zistíte, že vaša pokožka sa stala čistejšou a zdravšou. Drieň pomáha aj pri ekzémoch. V tomto prípade musíte používať nielen bobule, ale aj šťavy a odvary z tohto plodu.

  1. Hemoroidy

Lekári odporúčajú v tomto prípade použiť bobule spolu s kôstkami. Skutočnosťou je, že kôstky drieňa z 34% pozostávajú z rastlinných olejov, ktoré majú baktericídny a protizápalový účinok. Tieto vlastnosti sú jednoducho potrebné pri zastavení hemoroidov.

Kôstky pomáhajú zmierniť opuch, bolesť a odstraňujú sčervenané hemoroidy. Najjednoduchší spôsob liečby je jesť 15 plodov denne spolu s kôstkami.

  1. Pri prechladnutí, chrípke a boľavom hrdle

Šťava alebo odvar z tohto plodu je najlepším prírodným antipyretikom. Dokonca aj džem z drieňa je dokonalým bojovníkom s bolesťou v hrdle.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like