Tie najlepšie cviky na krčnú chrbticu po ktorých budete ako nový človek

Praskanie v krku a bolesť pri otáčaní hlavy? Pozor, vážení, máte zarobené na problémy s krčnou chrbticou. Sedavý spôsob života je metla modernej spoločnosti. Byť neustále v rovnakej pozícii pri monitore počítača mení osud vašej chrbtice na nepoznanie. Vy však pre ňu môžete čosi urobiť.

Stuhnutosť krku môže vyvolávať bolesti, poruchy prekrvenia mozgu a dokonca náhlu stratu vedomia. Pre elimináciu tohto problému už v začiatkoch by ste sa mali bližšie pozrieť na čínsku medicínu, ktorá túto oblasť popisuje a efektívne lieči najviac zo všetkých medicínskych postupov.

Cvičenie pre krčnú chrbticu

#1 Sadnite si na stoličku, chrbát majte rovno. Zhlboka sa nadýchnite a pritisnite si ruky na čelo. Musíte cítiť, ako sa vaše krčné svaly namáhajú, no nesmiete povoliť. Zadržte dych na 5-7 sekúnd. Pri výdychu zložte dlaň z čela a oprite si bradu o prsia na ďalších 10 sekúnd. Zhlboka dýchajte. Opakujte 3-5 krát po sebe.

#2 Dýchajte pravidelne, ruky spojte na zátylku a tlačte do zadnej časti hlavy. Z tejto napätej polohy nechajte hlavu klesnúť, bradu sa snažte pritláčať do jamky na krku. Zadržte dych a zotrvajte v polohe 5-7 sekúnd. Pri výdychu ruky zo zátylku zložte a nechajte hlavu odpočívať 10 sekúnd. Opakujte 3-5 krát.

#3 Zhlboka sa nadýchnite a pritlačte ľavú dlaň na temeno hlavy. Snažte sa nepodľahnúť tlaku, ktorý budete cítiť a vydržte 5-7 sekúnd. Potom vydýchnite a so zatvorenými očami nechajte hlavu odpočívať opäť 10 sekúnd. Opakujte 3-5 krát striedavo s oboma rukami.

#4 Nakláňajte hlavu dopredu a dozadu približne 3-5 krát po sebe. S nádychom ju zakloňte najviac ako viete a s výdychom skloňte opäť najviac ako sa vám dá. V každej polohe vydržte so zadržaným dychom 3-5 sekúnd. Opakujte 3-5 krát, potom relaxujte 10 sekúnd.

#5 Predkloňte sa a ruky dajte na zadnú časť krku. Tlačte krk nižšie, až pokým si bradu nepoložíte na hrudník. Potom zadržte dych a vydržte 5-7 sekúnd. S výdychom sa vráťte do východiskovej polohy a odpočívajte.

#6 S nádychom pomaly otočte hlavu doľava, musíte pri tom cítiť ako sa vám namáhajú krčné svaly. Skúste pozrieť čo najďalej v smere pohybu hlavy. V tejto polohe zadržte dych na 5-7 sekúnd. Pri výdychu priveďte hlavu späť do východiskovej polohy a uvoľnite ju na 10 sekúnd. Opakujte v každom smere 3-5 krát.

#7 Dajte si hlavu na hruď a nechajte relaxovať vaše krčné svalstvo. Snažte sa ovládať bradu tak, aby ste sa dotýkali kľúčnej kosti. Tento cvik opakujte 10-krát.

#8 Zakloňte hlavu a skúšajte sa šijou dotknúť spodnej časti krku. Prechádzajte šijou zľava doprava aspoň 20-krát.

#9 Uvoľnite ramená a skloňte hlavu. Dýchajte pomaly, snažte sa pritom čo najviac naťahovať krčné stavce. Zároveň s hlavou pomaly točte zľava doprava. Opakujte 5-krát.

Aby boli účinky cvikov na krčnú chrbticu ešte lepšie citeľné, otáčajte pri pohybe hlavy vždy aj oči. Tie jednoduché cvičenia si zapamätáte na prvýkrát a môžete ich robiť kdekoľvek. Aj v práci pri počítači. Opakujte ich vždy, keď vás začne bolieť krk. Môžete si vybrať jeden, ktorý budete robiť niekoľkokrát za deň. Nezabúdajte sa však aspoň párkrát do týždňa venovať krčnej chrbtici aj komplexnejšie. Vynikajúce sú relaxačné aj reflexné masáže, doprajte si ich aspoň raz za čas.

zdroj:  takprosto.cc

You Might Also Like