Teraz sa už nebojím obuť si biele topánky! Viem ako ich vyčistiť raz dva! O návod sa podelím aj s vami

Nechcete nosiť biele tenisky či botasky len kvôli tomu, aby sa vám rýchlo nezašpinili a nestratili svoju bielosť? Už sa nemusíte báť! Ukážeme vám, ako si neodopierať túto možnosť, pretože všetko môžete vyriešiť len za pár minút!

  1. Čistenie látkových topánok a tenisiek

Najjednoduchší spôsob – poriadne ich umyte. Môžete to urobiť ručne alebo pomocou práčky. Pri praní v rukách sa odporúča použiť prášok určený na bielu bielizeň alebo mydlo na pranie.

Topánky by sa mali namočiť do mydlovej vody na dobu 30 minút a následne ručne vyčistiť zašpinené oblasti. Ak sa rozhodnete prať topánky v práčke, vyberte si cyklus na pranie športovej obuvi alebo jemnej tkaniny.

Majte na pamäti, že v práčke by nemali byť topánky so šnúrkami a vložkami – tie by sa mali prať samostatne.

  1. Čistenie kožených topánok

Biele kožené topánky zbavíte odolných škvŕn jednoduchým spôsobom. Prvý krok je odstránenie šnúrok a vložiek.

Zbavte tenisky prachu pomocou vlhkej handričky. Ďalej si musíte namydliť špongiu a pretierať ňou postihnuté oblasti na teniske.

Pre náročnejšie škvrny si pripravte zmes z mlieka a kukuričného škrobu v pomere 1:1. Výslednú zmes naneste na kožený povrch, jemne votrite zubnou kefkou a vyčistite čistou handričkou.

  1. Odstránenie škvŕn

Lokálne škvrny možno odstrániť niekoľkými spôsobmi. Zmiešajte si 1/4 ČL jedlej sódy s kvapkou citrónovej šťavy. Znečistenie odstránite aj bežnou zubnou pastou, v ktorej nie je farebná stopa.

  1. Vyčistenie podrážky

Sú vaše biele podrážky pokryte tmavými šmuhami? Zbavíte sa ich obyčajnou gumou na gumovanie alebo melanínovou hubkou.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like