Tento trik vás ochráni pred zápalom dutín, nádchou a nachladnutím; Len za 1 minútu!

V chladnom období je problém upchatého nosa takmer každodennou záležitosťou. Často tí, ktorí sotva pocítia prvé príznaky akútnej vírusovej infekcie dýchacích ciest, okamžite utekajú do lekárne, aby si kúpili lieky…

Bohužiaľ, ich účinok sa v priebehu času stráca a my sme sa dostali opäť na začiatok tohto kolobehu.

Existuje náprava – výplach nosa zmenší opuch sliznice vďaka soľnému roztoku, čím sa odstráni nahromadený hlien a zníži množstvo vylučovanej tekutiny.

Nasledujúce procedúra sa môže vykonávať pomocou špeciálnych prístrojov a pomôcok. Navyše výsledok domáceho vymývania nosa nie je o nič horší ako ten urobený u lekára. Na to, aby ste sa zbavili bežného prechladnutia a nádchy, musíte si nos prečistiť aspoň 3-4x denne 1 hodinu po jedle. K tomu si môžete kúpiť liek z lekárne alebo si ho pripraviť vlastnoručne doma.

Potrebujete

  • 500 ml filtrovanej alebo minerálnej vody
  • 1 lyžičku morskej alebo himalájske soli
  • Vhodnú nádobu na prepláchnutie nosa

Postup

  1. Zahrejte si vodu na 40 stupňov. Dávajte si pozor – príliš horúca voda môže poraniť nosovú sliznicu.
  2. Rozpustite si vo vode soľ.

Nos si môžete premývať aj so slabými odvarmi z byliniek, napríklad harmanček, ľubovník, nechtík lekársky či šalvia.

Je dôležité si uvedomiť, že proces preplachovania nosa je kontraindikovaný pri nasledujúcich ochoreniach: akútny zápal stredného ucha, akútny hnisavý zápal nosových dutín, pravidelné krvácanie z nosa, novotvary v nosovej dutine alebo intolerancie zložiek použitých v roztoku.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like