Tento list lieči kôrnatenie tepien, candidu aj herpesy

Vedci dlho testovali extrakty z tohoto listu kvôli jeho dlho sledovaným liečivým účinkom. Dnes potvrdzujú, že sú nadmieru efektívne k mnohým zdravotným problémom.

Medzi jeho najdôležitejšie liečivé účinky patrí ochrana kardiovaskulárneho systému, posilňovanie imunity, zvyšovanie úrovne energie, odstraňovanie chronickej únavy a podpora optimálneho krvného tlaku.

Navyše sa zistilo, že extrakt z olivových listov dokázal u starších ľudí predchádzať vzniku Alzheimerovej choroby a stareckej demencie.

Krátka história využitie olivových listov na lekárske účely

Olivovníky pochádzajú pôvodne z oblasti Stredomoria, Sýria a Blízkeho východu, ale dnes sa pestujú aj v Južnej Austrálii, Peru alebo v Čile.

Kedysi dávno v starom Egypte sa olivové listy používali na liečbu mnohých ochorení a dokonca aj na mumifikáciu faraónov (kvôli ich antibakteriálnym účinkom a potláčanie rozkladných procesov).

Okrem toho boli olivové listy symbolom priamo božskej moci.

V 19. storočí sa prášok z olivových listov pridával do nápojov používaných na znižovanie horúčky.

Len o pár desaťročí neskôr sa zelené olivové listy vo forme čaju začali používať na liečbu malárie.

Využitie olivových listov na liečbu v súčasnosti

Keď vezmeme do úvahy všetky súčasné štúdie vykonané s olivovými listami, môžeme bez obáv prehlásiť, že dobre účinkujú na nasledujúce ochorenia:

  • choroby spôsobované prvokmi
  • ochorenie vyvolávané retrovírus (napríklad HPV alebo HIV)
  • candida (kvasinkové infekcie)
  • meningitída a encefalitída (zápal mozgových blán)
  • chrípka
  • ľudskej herpesy I a II
  • hepatitída B, kvapavka
  • zápal plúc, tuberkulóza
  • bežná nádcha a prechladnutie
  • tropické choroby ako malária či dengue horúčka

Navyše, olivové listy sa ukázali byť veľmi účinne aj na ochorenia tráviaceho traktu, ako sú silná hnačka či na zápaly močových ciest. Pomôžu tiež pri ušných infekciách.

Vplyv olivových listov na srdce a cievy

Olivové listy obsahujú aktívnu látku oleuropein. Ide o horkú substanciu, ktorá bola prvýkrát izolovaná v roku 1920.

V roku 1962 taliansky vedec objavil, že táto substancia dokáže u zvierat znižovať krvný tlak.

Európski vedci pokračovali v podrobnom skúmaní oleuropein a zostali vskutku zaskočení objavom jeho mnohých prínosov pre zdravie človeka, vrátane schopnosti zvyšovať prietok krvi v koronárnych artériách.

Extrakt z olivového listu je silný antioxidant, ktorý chráni koronárne cievy pred upchávaním a poškodením. Dokonca dokáže zvrátiť aj artériosklerózu (kôrnatenie ciev), ak sa užíva pravidelne dlhšiu dobu.

Posilňuje cievy, zlepšuje ich pružnosť a jeho antiseptické vlastnosti zabraňujú vzniku zápalov v cievach, ktoré sú hlavnou príčinou oxidácie a usadzovanie cholesterolu.

Olivové listy sú tak extrémne účinnou prevenciou pred vznikom srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice.

Extrakty z olivových listov sa ako výživové doplnky stávajú v súčasnosti stále populárnejšími.

Vedecké štúdie stredomorskej stravy potvrdzujú, že tento druh stravy je veľmi prínosný pre naše zdravie a tiež dobrou prevenciou pred chorobami spojených s vekom.

Olivový olej a zvlášť olivové listy bohaté na oleuropein lieči nielen spomínané virálne a bakteriálne infekcie, ale predchádzajú aj vekom podmieneným a chronickým ochorením dnešnej doby.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like