Tento jednoduchý spôsob vám ukáže, nakoľko ste zdraví a nič vám nehrozí. Trvá to len jednu minútu

Aby sme sa dozvedeli, ako je na tom náš organizmus, musíme väčšinou podstúpiť veľa analýz a testov. Brazílsky vedec Claudio Gil Araujo však prišiel s veľmi jednoduchým testom, ktorý podľa jeho presvedčenia spoľahlivo ukáže, nakoľko ste mladí. Mnohé nadväzujúce výskumy ukázali, že má pravdu.

 

Je to úplne jednoduché! Stačí sa len posadiť a znovu vstať. takto:

1. Na začiatku cvičenia máte 10 bodov. Tak teda: Postavte sa bosí na podlahu a Skrížte nohy.

2. So skríženými nohami choďte do sedu. Nesmiete si pomáhať inými časťami tela. Ak sa opierate rukou, lakťom, kolenom, inou časťou nohy, strácate jeden bod. Ak sa vám podarilo posadiť sa bez podpory, ale so stratou rovnováhy, strácate pol bodu.

3. Chvíľku seďte na zemi so skríženými nohami. A potom sa pokúste zo sedu vstať bez pomoci rúk. Ak sa akokoľvek opierate, strácate bod.

4. Pomocou získaných bodov ľahko zistíte stav svojho zdravia.

výsledky:

8-10 bodov: dobre. Vediete zdravý spôsob života a vaše telo je v skvelom stave. So zdravím je všetko v poriadku.

6 – 7.5 bodov: to nie je zlé. Máte sa o čo snažiť, ale riziko tu žiadne nie je.

3.5 – 5.5 bodov: varovanie. Máte problémy. Riziko, že počas nasledujúcich šiestich rokov zomriete, je dvakrát vyššia ako u predchádzajúcich dvoch skupín.

0 – 3 bodov: zle. Vážne varovanie. Ste vo veľmi zlej forme a riziko, že počas nasledujúcich šiestich rokov zomriete, je u vás päťkrát vyššia, než u ľudí v kategórii „dobre“.

Je zrejmé, že test neplatí pre ľudí so špecifickými ochorenia. Avšak vyskúšať si ho môže byť zaujímavé. Ľudia z prvých dvoch skupín môžu byť pokojní. Ak ste sa ocitli v inej skupine, zamyslite sa nad svojím zdravím, kým nie je neskoro.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like