Tento dom má rozlohu len 40 m², ale nachádza sa v ňom všetko, čo k životu potrebujete. Keď nahliadnete dovnútra, nebudete veriť vlastným očiam!

Nestáva sa často, že vidíte dokonalý dom, kde sa spája rustikálny a moderný štýl. Majiteľom tohto malého domčeka sa to však podarilo. Moderný nábytok je jednoduchý, čo je ideálne pre menšie priestory. Minimalizmus sa prekvapivo ľahko kombinuje a vytvára tak pocit domova. Domček bol postavený architektom a zároveň aj majiteľom Davom Bates a dostal meno „Urban Cabin“.

 

Dave pracuje pre spoločnosť, ktorá sa venuje stavbe malých domčekov. Zákazníci si môžu vybrať rozlohu približne od 15 m² do 40 m², čo sú naozaj dosť malé priestory. Preto je využitý celý priestor a dom je navrhnutý hlavne funkčne a prakticky. Žiadne dva domy nie sú rovnaké, takže sa dá povedať, že každý jeden je unikátny, moderný a kreatívne. Z hľadiska bezpečnosti sú veľmi dôležité certifikáty a výnimkou nie je ani Urban Cabin.

Tento dom o rozlohe 40 m² je jedným z najväčších Daveových projektov. Je obložený cédrovým drevom a má strechu, ktorá je odolná voči korózii.

Kuchyňa je kombinovaná s obývačkou a sú krásne prepojené. Strop je vyrobený z borovice, pričom sa tento istý druh dreva opakuje na jednotlivých okenných rámoch. Okná sú veľké a navrhnuté tak, aby celý priestor opticky zväčšili.

V kuchyni sa nachádza sporák so štyrmi horákmi a rúrou na pečenie. Tiež tu nechýba chladnička a dvojitý kuchynský drez z nehrdzavejúcej ocele. Kuchynská linka je vyrobená z recyklovaného skla.

Je to síce jednoduchý, malý domček, ale nachádza sa v ňom všetko, čo človek potrebuje.

Biele obkladačky, ktoré pokrývajú steny v kúpeľni, vytvárajú príjemný kontrast spolu s tmavými podlahami. Súčasťou kúpeľne je aj klasický splachovací záchod.

Majitelia preferujú moderný štýl a prispôsobili tomu aj zariadenie a doplnky. Do podkrovia vedú schody a nachádza sa tu spálne a úložný priestor.

Možno sa čudujete, ako dokážu ľudia v takých malých domoch skladovať oblečenie a všetky svoje veci. Ako môžete vidieť na fotografii, majitelia majú pozdĺž postele dlhej lemované regály, ktoré im pomáhajú veci uskladniť a dokonca aj zorganizovať.

Keď sa vrátime späť na prízemí, nachádza sa tu ešte jeden malý extra izbu, ktorý slúži ako detský izbičku.

I keď je tu málo miesta, stále sa sem vojde postieľka a hračky.

Tento domček je naozaj pekné dielo architekta a navyše sa nachádza v prírode, obklopený stromami. Vedeli by ste si predstaviť život aj v takom menšom dome? Myslíte si, že človek potrebuje až toľko priestoru?

Na výber je mnoho modelov a rozmerov a Dave ako architekt je veľmi flexibilný a snaží sa vždy vyhovieť požiadavkám. Krása, no nie?

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like