Ten najlepší detoxikačný program, ktorý vám iba za jeden týžden úplne prečistí črevá a kilá navyše sa rozplynú

Ak chcete počas 5 dní očistiť telo od prebytočnej vody a toxínov, zbaviť sa kíl navyše a stále mať dostatok energie, pomôžu vám naše odporúčania. Najskôr si choďte do lekárne kúpiť palinu, horkú zázračnú a liečivú bylinu.

Domáci detox

  1. Pomeľte si palinu v mlynčeku na kávu a konzumujte 1 ČL denne s veľkým množstvom vody (najlepšie počas prestávok medzi jedlami). Prečo by ste to mali robiť? Palina dráždi nervové zakončenia v ústach, stimuluje produkciu žalúdočných štiav, preto sa jedlo oveľa jednoduchšie strávi.

Okrem toho je palina známe antihelmintikum, vďaka ktorému sa zbavíte žalúdočných problémov a črevných parazitov. Palina kompletne prečistí vaše čreva od akýchkoľvek nečistôt. A ešte jedno plus – znižuje chuť do jedla, najmä na sladké.

  1. Začnite deň s dvoma pohármi vody zriedenými s citrónovou šťavou. Pite ju čo najviac počas týchto 5 dní. Najlepší nápoj, ktorý uľahčí čistenie organizmu, okrem čistej vody je odvar z jabĺk a hrozienok. Pripravte si ho večer nasledovne – do 2 litrov vody si dajte 2 narezané jablká aj so šupkou a 3 PL hrozienok.

Nápoj bude mať špecifickú chuť, ale určite vám bude chutiť! Počas dňa vypite 2 litre tohto nápoja, no nezabudnite ani na obyčajnú vodu. Čím viac pijete, tým ľahšie sa vaše telo zbaví prebytočných tekutín a hromadenia škodlivých látok.

  1. Na raňajky – ovsené vločky. Môžete si ich pripraviť s mliekom, vodou alebo jogurtom. Do toho si pridajte čerstvé ovocie (banán, kiwi), ale pokojne aj to sušené (brusnice).

30 minút po raňajkách si vypite čaj bez cukru, alebo vyššie uvedený nápoj z jabĺk a hrozienok. Káva sa neodporúča, pretože si s ňou môžete poškodiť pečeň a obličky.

  1. Desiata – trocha syru a ovocie alebo jogurt a ovocie.
  1. Obed by mal obsahovať surovú zeleninu: uhorky, paradajky, kapustu, mrkvu či hlávkový šalát. Zelenina pomáha urýchliť proces odstraňovania toxínov. Taktiež si môžete dopriať varené kuracie prsia alebo vajce, filety z tuniaka.

  1. Olovrant – banán, jablko, hrsť orechov. Toto jedlo určite nevynechávajte, pretože vás dokáže zachrániť pred záchvatmi hladu, kedy zjete aj to, čo nechcete.
  1. Polievka na večeru. Mala by byť uvarená z rôznych druhov zeleniny, no bez zemiakov. Môže byť aj kuracia! Ak ste ešte nevečerali polievku, verte, že si jej výhody hneď uvedomíte. Je skvelá, vyživuje a je nízkokalorická. Použite pri príprave korenie ako kurkuma, koriander, červená paprika a bylinky, pretože taktiež vedia dôkladne prečistiť organizmus.

  1. Nezabúdajte na to, aby ste sa pri jedení neponáhľali. Taktiež si doprajte pohyb v podobe chôdze, ktorá dokáže odbúrať stres, no netrápte sa počas týchto 5 dní veľkou fyzickou námahou.

Ak budete postupovať podľa týchto pokynov a dodržiavať jedálniček, máte zaručené, že schudnete a napravíte vaše trávenie. V krátkodobom horizonte pocítite pozitívne zmeny v tele – zlepšenie stavu pokožky, lepší spánok aj nálada. Nestojí za to vyskúšať to?

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like