Telo vás pred rakovinou vaječníkov bude varovať včas: Týchto 6 SIGNÁLOV nikdy neignorujte!

Rakovina vaječníkov je hrozbou pre všetky ženy. Telo nás ale pred touto chorobou dokáže varovať. Len ho musíme počúvať.

Nemožno špecifikovať čo ju spôsobuje a existujú 20 rôznych typov rakoviny, ktoré dokážu napadnúť vaječníky. Ak sa však diagnostikuje včas, potom je ľahké ju vyliečiť. No veľmi často sa stáva, že sa táto rakovina prejaví v neskorších štádiách a potom je veľmi ťažké ju vyliečiť.

Iba tento rok bolo diagnostikovaných 22 000 žien, ktoré majú rakovinu vaječníkov a 14 000 je už na rakovinu zomrelo. Čísla sú veľmi nepríjemné a preto by ste si nasledujúcich príznakov mali viac všímať. Sledujte vaše telo a lepšie sa vyhnete riziku rakoviny.

6 príznakov rakoviny vaječníkov:

Bolesť panvy a alebo brucha

Ak je bolesť chronická a pretrváva, tak je to jasný dôkaz toho, že niečo nie je v poriadku. Mohla by to byť ovariálnej cysta a alebo rakovina vaječníkov.

Neustále nafúknuté brucho
Je to bežný príznak prebytočných tekutín v brušnej dutine a to môže mať za následok aj rakovina. Preto je potrebné dôkladne sledovať vaše zdravie.

Močové problémy
Veľmi časté močenie môže byť príznakom rakoviny vaječníkov. Močový mechúr si nahromadí tekutiny viac ako obvykle. Je to príznak, ktorý sa pripisuje močovým cestám, ale ak pretrváva dlhšie, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Ťažkosti s jedením
Rakovina vaječníkov môže narušiť metabolizmus a núti našim hormónom dávať pocit sýtosti a tým sa vám môže zdať, že jete menej ako obvykle.

Špinenie medzi menštruáciami
Ak si to všimnete, môže to mať spojitosť s radom zdravotných problémov, obyčajne tie reprodukčné, medzi ktoré patrí rakovina vaječníkov.

Zmena stolice
Akákoľvek zmena stolice môže byť spojená s rakovinou vaječníkov. Môže to spôsobovať tlak na zadržiavanie tekutín a alebo nádorových metastáz z hrubého čreva a ďalších orgánov.

You Might Also Like