Tehulky astmatičky, tušíte čo sa deje s vaším bábätkom počas tehotenstva?

Mnohé ženy sú veľmi znepokojené, ako astma môže mať vplyv na priebeh tehotenstva. Kladú si otázku, či tehotenstvo nespôsobí zhoršenie ochorenia a či útoky neublížia dieťaťu. Okrem toho, či v prípade, že nedostatok kyslíka počas záchvatov má vplyv na dieťa, a nespôsobí žiadne vážne komplikácie.

 

* Astma bronchiale a tehotenstvo . Ako výsledok štúdií, ktoré boli vykonané v Európe av Spojených štátoch sa zistilo, že prevažná väčšina žien s astmou v žiadnom prípade nekomplikuje priebeh tehotenstva či pôrodu. Je známe, že tieto komplikácie, ktoré sú spojené s astmou (tento nedostatok kyslíka, úmrtie) sa vyskytujú iba v 1% všetkých tehotných žien, a to hlavne žien s oslabujúcich organizmom nekontrolovaných príznakov. Ak sa používa počas tehotenstva a po pôrode vhodná liečba, riziko komplikácií je minimálne.

* Môže zhoršiť astmu počas tehotenstva . Podľa výskumu vyplynulo, že viac ako polovica žien trpiacich astmou, stav tehotenstva nespôsobuje žiadne významné zmeny a ich zdravotného stavu. Približne 20% žien pozorovala zhoršenia príznakov choroby, ale v ďalších 30%, – sa zdravotný stav výrazne zlepšil! Tiež zistili, štúdia experti, že záchvat málokedy nastal v posledných 4 týždňoch tehotenstva a ťažko sa stane počas pôrodu. Hoci niektoré ženy v posledných fázach tehotenstva niekedy pociťujú nedostatku vzduchu, ale dôvodom nie je astma, ale to, že dýcha pre dvoch – pre seba a svoje dieťa. Okrem toho, silný je tlak na pľúca. Ak trpíte astmou, potom ihneď potom, čo sa dozviete o tehotenstve choďte na vyšetrenie špecialistom, ktorý vám predpíše vhodnú liečbu. To pomôže znížiť riziko záchvatov, rovnako ako lekár vám poradí, ako potlačiť príznaky, ak sa začnú prejavovať. Okrem vášho celkového prieskumu, špecialista s pomocou špeciálnych testov može zistiť kapacitu pľúc. A ak neviete presne, aké alergény spúšťajú vaše astmatické záchvaty, ich testy pomôžu určiť. Možno, že peľ, plesne, huby, prach alebo zvieraciu srsť. Treba sa dať vyšetriť.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

  

ZDROJ: SWEETNBEAUTY.RU

You Might Also Like