Táto žena si každý deň stlačila ucho štipcom na bielizeň. Keď zistíte prečo, budete to robiť tiež

Vedeli ste, čo sa stane, keď si stlačíte ucho štipcom na bielizeň? Podľa reflexológie stláčanie určitých bodov na tele dokáže liečiť bolesti a ťažkosti v úplne iných častiach tela…

Táto oblasť alternatívnej medicíny v posledných rokoch získava na popularite, pretože dosahuje pozoruhodné výsledky. Ucho je veľmi zaujímavým miestom pre reflexológiu. Obsahuje totiž mnoho nervových zakončení a jeho stimulácia dokáže pomôcť s veľkým množstvom zdravotných problémov.

Používanie štipca na bielizeň je praktické, pretože stláča body z oboch strán. Okrem toho kolíček pracuje sám, bez toho aby ste museli dlhšiu dobu body stláčať prstami alebo nechtami. Je to prekvapujúce, ale naozaj to funguje.

Ucho má 6 akupresúrnych bodov, ktoré sú spojené s ostatnými časťami tela a po ich stlačení robia naozaj pozoruhodné veci. Tu je podrobný opis uvedených bodov, vrátane obrázku, ktorý ukazuje ich presnú polohu.

 

Reflexológia ucha

 

Bod č.1 – Chrbát a ramená

Keď stlačíte hornú časť ucha, vyriešite bolesti chrbta a ramien. Priložte si štipec na dané miesto na 60 sekúnd. Robte to pravidelne niekoľkokrát za deň a časom by sa mali zmierniť vaše bolesti chrbta.

Bod č.2 – Vnútorné orgány

Tento bod je spojený s vašimi orgánmi v brušnej dutine.Ak pociťujete nepohodlie v tejto časti tela, aplikujte si niekoľkokrát za deň na toto miesto kolíček. V prípade, že bolesti neprejdú, vyhľadajte pre istotu lekára.

Bod č.3 – Kĺby

Tento bod je zase spojený s vašimi kĺbmi. Ak mávate bolesti zápästia, kĺbov prstov na rukách či nohách, členkov, kolien alebo bedrového kĺbu, prikladajte si štipec na uvedený bod.

K zlepšeniu by malo dôjsť ako u akútnych, tak pri chronických bolestiach. Tie si však budú vyžadovať dlhodobejšiu aplikáciu.

Bod č.4 – Nosová dutiny a hrdlo

Akupresúrny bod v spodnej časti ucha je spojený s nosnými dutinami a hrdlom. Ak vás trápi infekcia dutín alebo boľavé hrdlo, priložte si štipec na tento bod. Funguje to naozaj výborne.

Bod č.5 – Trávenie

Tráviace ťažkosti vyriešite stlačením bodu tesne nad ušnom bruškom. V prípade zlého trávenia, nadúvania či zápchy, by sa vaše problémy mali čoskoro vyriešiť. Stimulácia tohto bodu sa môže používať aj ako prevencia spomínaných ťažkostí.

Bod č.6 – Hlava a srdce

Dva najdôležitejšie telesné orgány sú spojené s bodom nachádzajúcim sa na brušku ucha. Jeho stimulácia pomáha s bolesťami hlavy a menšími kardiovaskulárnymi ochoreniami. Jednoducho si uvedený bod pravidelne masírujte prstami alebo naň priložte kolíček.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like