Táto vec prečisťuje obličky, pomáha pri zníženej imunite a zlepšuje trávenie v rovnakom čase. Keď som ju objavila, okamžite som ju začala používať

 

Babské rady sa často tradujú z generácie na generáciu. Niektoré sú naozaj skvelé, niektoré už v dnešnom modernom svete nemajú svoje miesto ako niekedy. Tento tip však pomohol mojej kamarátke, ktorá mala dlhodobo problémy s obličkami. Máte v kuchyni kardamón? Ja osobne toto aromatické korenie využívam veľmi rada pri varení, ale aj pečení.

 

 

 

Máte problém s obličkami alebo dokonca zažívacie ťažkosti? Vyskúšajte tento babský recept, ktorý je starý už niekoľko rokov . Ak si nedokážete odpustiť aspoň jednu kávu denne, skúste si ju ochutiť práve štipkou kardamónu. Potešíte nielen svoje chuťové bunky, ale aj vnútorné orgány.

Liečivé vlastnosti kardamónu sú známe už dlho a v tradičnej medicíne východných krajín ako India a Čína je liečenie alternatívne cestou úplne normálne a bežné. V minulosti ľudia verili, že prostredníctvom rôznych korenín sa dajú vyliečiť mnohé zdravotné neduhy. Aké sú vlastnosti kardamónu?

Čistí telo

Kardamon je známy pre svoje blahodarné účinky pri liečbe a prevencii ochorení, ktoré súvisia s obličkami a močovými cestami. Jeho pravidelný príjem znižuje krvný tlak a odstraňuje vápnik z obličiek.

 

Zlepšuje trávenie

Káva so štipkou kardamónu zlepšuje trávenie. V skutočnosti kardamon zvyšuje prietok žlče, čo pomáha pri trávení a uvoľňuje kŕče a svalstvo. Okrem toho je kardamon skvelý proti nadúvaniu a plynatosti.

Bojuje proti anémii

Kardamon obsahuje železo, mangán, meď a mnohé ďalšie látky, ktoré pomáhajú pri liečbe príznakov anémie, ako je napríklad vyčerpania. Toto korenie má také živiny, ktoré zvyšujú hladinu červených krviniek a pomáhajú pri bunkovom metabolizme.

Používa sa ako antiseptikum

Už niekoľko rokov sa v Indii na liečbu zápalových procesov v ústach využíva najmä kardamón. Pár kúskov tohto korenia vám pomôže k lepšiemu a zdravšiemu dychu.

Zvyšuje imunitu

Užitočné vlastnosti kardamónu majú priaznivý účinok na imunitný systém a zmierňujú nespavosť a depresie.

 

Chráni pokožku

Pridanie tohto korenia do kávy, čaju alebo teplej vody udrží vašu pokožku v dobrom stave a ochráni ju pred predčasným starnutím. To všetko len vďaka výnimočným antioxidačným účinkom kardamónu.

Obnovuje a ozdravuje vlasy a vlasovú pokožku

Kardamon sa tiež používa na liečbu a starostlivosť o vlasy. Pravidelné oplachovanie vlasov s tinktúrou obsahujúce kardamón zabezpečí, že vaše vlasy budú zdravé, vyživené, hodvábne a lesklé.

 

 

Toto nie je úplný zoznam všetkých liečivých účinkov tohto unikátneho korenia. Ak budete pravidelne piť kávu či čaj s kardamónom, budete svoje telo udržiavať v dobrej kondícii. Okrem toho vám šálku takého nápoja zaistí energiu na celý deň. Ak nepijete kávu, pokojne si trošku pridajte do čaju.

You Might Also Like