Táto mladá mamička porodila, keď bola v kóme. Jej dieťatko ju priviedlo ako zázrakom opäť k životu!

Ammelia Bannan bola v piatom mesiaci tehotenstva v novembri 2016, keď so svojím manželom a ďalšími troma kolegami cestovali do iného mesta. Nanešťastie, cesta prebehla aj s komplikáciami. 

 

Spolupracovníci mali namierené do mesta Posadas, kde mali vykonať opakovací kurz, nakoľko boli Amelia aj jej partner Christian Espindola policajtmi. Espindola sa neskôr priznal, že nechcel aby Amelia podnikla takúto cestu, pretože mal zlé predtuchy.

Okrem Amelie sa počas nehody nikto nezranil. Amelia dostala v dôsledku krvnej zrazeniny otras mozgu, kvôli ktorému upadla do kómy. Jej tehotenstvo, našťastie, pokračovalo aj napriek tomuto stavu.

Dva mesiace po nehode,práve na Štedrý deň, sa stal zázrak. Chlapček menom Santino sa narodil zdravý a bez komplikácií cisárskym rezom na klinike v nemocnici Posadas, kde bola hospitalizovaná aj jeho matka. Neskôr bol chlapček presunutý na kliniku v Nauma.

Bábätko sa narodilo v 34. týždni a vážilo 1,80 kg, ale jeho zdravotný stav bol dobrý. Aj napriek tomu, že Amelia nereagovala, rodina sa rozhodla neoddeliť dieťa od matky, ale naopak im dodali čo najviac priestoru.

César, Amellin brat, sa rozhodol podeliť so svetom o proces v priebehu troch mesiacov. Na sociálnych sieťach uverejnil videá svojej sestry s dieťatkom ako sa snažia vytvoriť si puto. Rodina vďaka tomuto nikdy nestratila nádej. Jej vytrvalosť po troch mesiacoch priniesla svoje ovocie. Amelia začala reagovať. Lekári vysvetlili, že jej telesný stav je veľmi dobrý, ale poškodenie je neurologického charakteru.

Pár dní predtým, ako sa Amelia zobudila zo spánku, jej fyzioterapeut Roberto Grisin spozoroval niečo na Amelii. Žena mala odlišné reakcie v blízkosti svojho syna, ako v blízkosti iných ľudí. Dotyky a plač malého chlapčeka pôsobili na matku veľmi pozitívne.

César uvádza, že stav jeho sestry bol zvláštny. Nikdy nebola v úplnej kóme. Bola schopná malých pohybov ako jemný dotyk ruky, alebo posunutie. Počas troch mesiacov avšak nikdy neprehovorila alebo vyvinula badateľný pohyb.

Začiatkom apríla sa žena začala viac hýbať a vedela vysloviť pár slov. Badateľné zlepšenie bolo aj v jej správaní: vedela podržať a prikryť svoje dieťa a odpovedať na otázky áno alebo nie.

Teraz rodina čaká na ďalšie zlepšenie jej stavu. Rodina verí, že najlepším liekom pre ňu bola interakcia s jej vlastným dieťaťom, pretože puto medzi matkou a dieťaťom dokáže neuveriteľné veci.

 

Nezabudnite článok zdielať so svojimi priatelmi aj na facebooku!

zdroj:  labioguia.com, facebook.com

You Might Also Like