Táto liečivá rastlina je vrchol pyramídy. Ničí infekcie, vírusy a funguje skvele, ako prevencia proti rakovine! Viete o čom je reč?

Z liečivých rastlín je táto na samom vrchole pyramídy. Je účinná nielen na potláčanie infekcií, ale jej aktívne látky dokážu zneškodniť aj obávanú rakovinu.

Najlepšie na nej je, že nefunguje u jednej alebo dvoch druhoch rakoviny, ale na minimálne 14 rôznych onkologických ochorení.

Ak by mala ríše rastlín svojho kráľa, potom by táto bylinka bez pochýb zasadla na trón.

Typy infekcií ktoré cesnak doslova ničí

Tou zázračnú bylinkou je obyčajný cesnak, ktorý zrejme aj vy máte doma, ale doteraz ste ani netušili o jeho sile v boji s infekciami.

Poďme sa bližšie pozrieť na typy bakteriálnych a vírusových infekcií, proti ktorým zaberá:

 • candida, kvasinková infekcia
 • Helicobacter pylori
 • infekcie baktériou Klebsiella
 • HIV infekcia
 • cytomegalovírusová infekcia
 • aflatoxíny infekcia spojená s mykotoxíny
 • Vibrio infekcie
 • herpes typ 1 a 2, 3
 • afty (v ústnej dutine)
 • mycobacterium tuberculosis a Clostridium infekcie
 • pseudomonas aerigonosima
 • Staphylococcus aureus rezistentné na meticilín (MRSA)
 • infekcie streptokoka

Cesnak sa na liečbu rôznych ochorení, vrátane rakoviny používa už po stáročia. Počas tej doby bola jeho efektivita mnohonásobne potvrdená.

Ako správne používať cesnak pri infekciách 

Ak sa rozhodnete použiť cesnak na liečbu napríklad hubovitých bakteriálnych infekcií (rôzne mykózy), potom by ste mali užiť aspoň 5 čerstvých strúčikov cesnaku denne.

Cesnak však musíte pred konzumáciou rozdrviť a nechať odstáť na vzduchu 10 až 15 minút, aby sa v ňom aktivovali účinné látky.

Vtedy sa vylúči enzým alináza, ktorá na vzduchu aktivuje účinnú látku alicín. Alicin má protimikrobiálne a tiež protirakovinové účinky.

Cesnak nekonzumujte vo veľkom množstve naraz na prázdny žalúdok, pretože môže podráždiť žalúdočnú sliznicu.

Je vhodné si jeho konzumáciu rozdeliť na niekoľko dávok v priebehu dňa tak, že si ho pridáte do šalátov alebo iných potravín.

Cesnak a rakovina

Ohľadom protirakovinových účinkov cesnaku bolo vykonané obrovské množstvo štúdií.

V odbornej literatúre existuje vyše 4200 vedeckých prác o cesnaku, ktoré nájdete napríklad v databáze MEDLINE.

Účinkuje výborne pri rakovine hrubého čreva, pľúc, prostaty, vaječníkov, močového mechúra, maternice, pečene, ústnej dutiny, pažeráka, lymfatických uzlín, kože, leukémie a mnohých ďalších druhoch rakoviny.

Cesnak naďalej pokračuje v prekvapovaní výskumníkov, keď na povrch vyplávajú stále nové a nové dôkazy o jeho skutočne všestrannom použití.

Snažte sa preto, či už pri infekciách alebo pri rakovine, ho zakomponovať do svojho každodenného jedálnička. Výhodou sú nielen jeho medicínske účinky ale aj to, že ide o bežne dostupný a cenovo výhodný prírodný liek.

Dokonca ho nemusíte ani kupovať, pretože neobmedzené množstvo cesnaku si dokážete vypestovať aj sami doma.

Váš lekár je zodpovedný za správnu diagnózu, odporúčania liečby a predpisovania konvenčných liekov.

Avšak v konečnom dôsledku vaše vyliečenie a zdravie všeobecne spočíva na vašich pleciach. Preto určite využite možnosti, ktoré vám ponúka matka príroda.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like