Takto si vyrovnáte vlasy už za pár minút. Jednoduché spôsoby, ktoré si zamilujete a čo je najlepšie ušetria vašu peňaženku.

Sick, cut and healthy hair. Hair before and after treatment.

Ženy s rovnými vlasmi si ich natáčajú a kučeravé sa ich snažia vyrovnať. Takéto sme my ženy. Bohužiaľ žehličky na vlasy, kulmy, či fény vlasy nenapraviteľne poškodzujú. Ako sa tomu môžete vyhnúť aj keď chceme mať vyrovnané vlasy? Dnes si vďaka improvizovaným prostriedkom povieme, ako na to.

Ako si vyrovnať vlasy:
Moderný kozmetický priemysel ponúka desiatky spôsobov ako vyrovnať vlasy bez použitia žehličky. Najznámejšie možnosti sú chemické a keratínové vyrovnanie. Prvá možnosť poškodzuje vlasy a druhá nie je lacná. S príchodom týchto nových prostriedkov mnohí zabudli na najjednoduchšie a prirodzenejšie metódy!

Kokosový olej so škrobom:


Maska zo štyroch prísad vyrovnáva vlasy, ktoré sú lesklejšie a zdravšie. Čím častejšie ju budete používať, tým výraznejší bude výsledok. Odporúča sa, aby ste masku na začiatok používali dvakrát do týždňa.

Budete potrebovať:
– 200 ml kokosového oleja
– 3 čajové lyžičky kukuričného škrobu
– 3 polievkové lyžice olivového oleja
– 3 polievkové lyžice citrónovej šťavy

Zmiešajte všetky zložky. Aby sa škrob rýchlejšie rozpustil, odporúča sa zohriať zmes. Aplikujte masku na vlasy, pokryte hlavu áčkom a zabaľte ju uterákom pre lepšiu absorpciu.  Uterák zložte po jednej až dvoch hodinách, potom si vlasy opláchnite studenou vodou.

Pivo:


Pivo použite nasledovne, na vlhké vlasy si nalejte pivo a vlasy rozčešte. Vydržte niekoľko minút a potom ich opláchnite vodou. Pivo vďaka kvasinkám dokonale vyživí pokožku hlavy a vyrovná vlasy. Po niekoľkých procedúrach sa začne meniť štruktúra vašich vlasov.

Želatínová maska:


Táto metóda sa tiež nazýva laminácia vlasov. Po želatíne vlasy ožívajú, žiaria a sú rovné. Treba si však pamätať, že do masky musíte pridať aj balzam alebo vlasový šampón, pretože je veľmi ťažké zmyť želatínu.

Budete potrebovať:
1 polievkovú lyžicu želatíny
3 polievkové lyžice vriacej vody
0,5 polievkovej lyžice šampónu

 

Ak máte dlhé vlasy, zdvojnásobte množstvo prísad. Želatínu nechajte zmäknúť vo vode na 40 minút. Keď sa rozpustí, pridajte šampón. Zmes rovnomerne aplikujte na čisté, vlhké vlasy. Omotajte hlavu igelitom a uterákom, nechajte ju pôsobiť dve hodiny a potom ju opláchnite teplou vodou.

Nezabúdajte, že ľudové prostriedky sú oveľa lacnejšie a zdravšie pre naše vlasy.

Ak vám to nestačilo, môžete si pozrieť nižšie video, ktoré vám ukáže ďaľší tip:

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like