Takto naučíte deti násobilku. Pozrite sa na japonský zábavný trik, ktorý využije každý rodič…

Každý rodič chce svojmu dieťaťu čo najviac pomoc s učením. Chceme, aby boli naše deti šikovné a zo školy prinášali len tie najlepšie známky. V Japonsku to chcú tiež, ale nejdú na to cez nezmyselné bifľovanie. Namiesto toho použijú logiku a detskú záľubu v kreslení. Výsledkom potom je, že už päť ročné deti vedia bez problémov násobiť dvojciferné čísla a nepotrebujú k tomu žiadnu kalkulačku.

Princíp je úplne jednoduchý. Budete potrebovať len papier a ceruzku.
Zoberme si napríklad 13×21, na vypočítanie výsledku si na papier budeme kresliť jednotlivé čísla.  Číslo 13 sa skladá z jednotky a trojky. Preto si na papier nakreslíme jednu šikmú čiaru a o kúsok nižšie tri šikmé čiary v rovnakom smere. To je číslo 13.Potom ideme na číslo 21, ktoré sa skladá z dvojky a jednotky.

 

Prvé číslo je dvojka, a preto si na papier nakreslíme dve šikmé čiary, ale v opačnom smere ako sme kreslili pre 13. A o kúsok nižšie zasa nakreslíme jednu šikmú čiarku tým istým smerom ako sme kreslili dve čiarky, to je jednotka.

Vzniknutý útvar, ktorý vám vyšiel by sa mal podobať na šikmý štvorec. Miesta, kde sa nám pretli jednotlivé čiarky si zakrúžkujeme. Na obrázku by sme teda mali mať zakrúžkované tri oblasti. Teraz jednoducho spočítame skrížené čiary v jednotlivých oblastiach. Postupujeme odzadu.

 

Prvá oblasť má tri prieniky, a teda si nad ňu napíšeme číslo 3, ďalšia oblasť má 7 prienikov a posledná 2 prieniky.  Keď sa teraz pozrieme na obrázok vidíme číslo 273. A to je náš výsledok. 13×21=273.  Pre lepšie pochopenie odporúčame pozrieť video nižšie.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like