Tajomstvo hotelov je konečne odhalené! S týmto trikom sa nebude ukladať prach ani u vás doma!

Male hand applying wood care products and cleaners on hardwood floor surface.

Existuje jeden jednoduchý a lacný produkt, ktorý zmení tvoj pohľad na upratovanie. Nebude ti ľúto času, lebo po tomto produkte ostane tvoj byt ešte dlho taký, ako by si práve upratala. Tento produkt je glycerín.

Glycerín zabraňuje usádzania prachu a ošetrený povrch odpudzuje prach.

S jeho pomocou sa ľahko zbavíme prachu na zrkadlách ale aj s lakovaných povrchov. Tento prostriedok používajú v hoteloch a v múzeách na upratovanie. Jehustý, bez vône, vytvára nevideľnú vrstvu na ošetrenom povrchu, preto sa prach tažšie ukladá a môžeme ho použiť na každý povrch.

 

Takto ho používaj:

Na utierku z mikrovlákna nakvapkaj pár kvapiek glycerínu a s týmto poutierajme povrchy, nabytok sa bude lesknúť ako nový. Tak isto môžeme použiť na zrkadlá a lakované povrchy.

Glycerín môžeme použiť aj na drevené alebo laminátové podlahy. Pridaj pár kvapiek do vody na umývanie podlahy a tak umývaj, budú lesklé a čisté.

Glycerín odstraňuje aj škvrny z oblečenia, nakvapkaj pár kvapiek na škvrnu a opláchni oblečenie v slanej vode.

Glycerín sa využíva aj v kozmetike, ak chces mať lesklé vlasy, pridaj pár kvapiek do šampónu a takto si umývaj vlasy. Ak pridáme glycerín do krému na ruky, bude naša pokožka jemnejšia.

Glycerín si kúpite na viacerích miestach ako napríklad v lekárni v drogériách alebo aj oline obchodoch. 2 dl – stojí cca 2 eurá.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like