Tajomstvo dlhého a zdravého života konečne odhalené. Bulharský liečiteľ a profesor povedal pravdu o dlhovekosti, ktorá šokovala milióny ľudí po celom svete!

Hristo Mermerksi, slávny bulharský liečiteľ a profesor, odhalil pravdu o tom, ako dosiahnuť dlhého a zdravého života. Tvrdí, že hlavným tajomstvom je správna výživa a zdravý prístup k výberu potravín, ktoré denne konzumujeme.

Profesor Mermerski svoj život zasvätil štúdiu zákonov genetiky a napísal mnoho kníh, v ktorých odhalil tajomstvo dlhovekosti, starnutia, chudnutia a o hodnote zdravej výživy, ktorú mnoho z nás podceňuje a zanedbáva.

Prinášame Vám niekoľko informácií, pri ktorých prehodnotíte svoj názor na zdravú výživu a dlhý život bez vážnych zdravotných komplikácií.

Vek

Podľa vedcov z celého sveta možno považovať starobu za chorobu, ktorú si vyvoláva sám človek jedením zlých nezdravých potravín. Až 70% úmrtí je spôsobených nedbalým prístupom k výberu potravín. V dnešnej dobe sú bežné ochorenia ako cukrovka, vredy, srdcový infarkt, mŕtvica či rakovina, spravidla spôsobené práve zlou stravou.

Ako proces starnutia spomaliť?

 

V skutočnosti spomaliť proces starnutia dokážeme a šanca je úplne reálna. Pokiaľ chcete starnutia spomaliť, je potrebné aby ste dodržiavali určité pravidlá. Hlavné pravidlo, na ktoré by ste nemali zabúdať – musíte jesť zdravo, ale zároveň to, čo vám chutí. Profesor Mermerski určil rad produktov, ktoré sú skutočne schopné spomaliť proces starnutia, sú to ovocie, zelenina, mlieko, jogurt a víno.

Tento zoznam je navyše prospešný aj čo sa týka chudnutia. Jogurt totiž do nášho tela prináša veľké množstvo živín, do ktorých patria aj potrebné bielkoviny. Dokáže zastaviť rozvoj osteoporózy, ale aj predísť rakovine žalúdka a hrubého čreva.

Víno je pre naše telo tiež veľkým prínosom. Je dokázané, že ľudia, ktorí požívajú kvalitné víno v malom množstve, žijú v priemere o 10 rokov dlhšie ako tí, ktorí odmietajú víno piť.

Očista tela a jednoduché chudnutie

Ak sa snažíte schudnúť, ale chcete si udržať konzumácii zdravej stravy bez obmedzenia, vyskúšajte tento recept na vynikajúce sladký dezert, ktorý si doprajete bez výčitiek.

Čo budete potrebovať

  • 500 g bieleho jogurtu
  • 1 polievkovú lyžicu medu
  • 1 polievkovú lyžicu jablčného octu
  • 1 čajovú lyžičku škorice
  • 40 kvapiek 30% tinktúry propolisu

Do tohto receptu si pokojne môžete pridať hrsť orechov, čučoriedok alebo štvrť banánu.

Profesor Mermerski odporúča jesť dve polievkové lyžice bieleho jogurtu každé dve hodiny po dobu dvadsiatich dní. Tvrdí, že na výsledok nebudete čakať dlho. Už po dvadsiatich dňoch sa budete cítiť chudší, ľahší a objem Vášho tela sa viditeľne zníži.

Kozmetické výrobky

 

Ak ste ešte nepočuli o priaznivých účinkoch cesnaku a mrkvy. Určite pokračujte v čítaní. Experiment, ktorý práve bulharský liečiteľ Mermerski urobil, ukázal, že cesnak má priamo magické vlastnosti. Vzal pohár vody, do ktorého umiestnil 80 choroboplodných mikroorganizmov, a následne do pohára vložil cesnak. Už počas niekoľkých hodín zistil, že choroboplodné zárodky bez stopy zmizli.

Propolis tiež zabíja mnohé patogény, ktoré sa okolo nás bežne vyskytujú. Je považovaný za účinný liek proti chrípke, pri zápale žalúdka, cukrovky ale aj rakovine. Nalejte si do pohára 50 ml vody a pridajte 20-30 kvapiek propolisu. Keď budete túto zmes piť 2 krát denne, Váš organizmus sa očistí od všetkých baktérií a škodlivých látok.
Pokiaľ chcete mať zdravé a krásne vlasy, nechty a pokožku, vyskúšajte tento recept priamo od profesora Mermerskiho. Zmiešajte v sklenenej nádobe vlašské orechy, med, sušené marhule, hrozienka a citrón. Tejto zmesi jedzte každý deň aspoň tri polievkové lyžice.

Toxíny v potravinách

 

O chemický látkach, ktoré sa pridávajú do potravín, vieme už takmer všetci. Výrobky, ktoré si denne kupujeme nás lákajú najmä príjemnou vôňou a bohatou chuťou. Vo vysokých koncentráciách však môže také jedlo spôsobiť až smrť. Dusičnan sodný a dusitan sú najčastejšou príčinou úmrtia Vašej krásy, zdravia a mladosti.

S pomocou týchto chemikálií výrobcovia predlžujú trvanlivosť mäsa a bránia rozvoju botulotoxínu v konzervovaných potravinách. Chemikálie a celkovo chémiu môžeme najčastejšie nájsť v salámach, párkoch, klobásach, slanine a konzervách.

Najnebezpečnejšie látky sú však tie, ktoré sú používané proti žltnutiu oleja na prípravu zemiakových lupienkov. Sú to práve butylhydroxytoluén a butylát hydroxyanizol. Najčastejšie sú používané vo výrobkoch, ktoré sú najobľúbenejšie u detí: žuvačky, koláče, cukrovinky a zemiakové lupienky. Tieto chemické látky môžu spôsobovať alergické reakcie, ale aj rakovinu.

Biely jed

 

Nazývame takto nielen cukor, ale aj soľ. Všetci samozrejme dobre vieme, že bez soli sa jednoducho variť nedá. Mali by ste však myslieť na to, že konzumácia príliš presolených jedál môže zapríčiniť zdravotné problémy s obličkami. Naopak zase príliš sladké jedlá, cukrovinky či nápoje zvyšujú riziko vzniku akné a problémy so zubami, ktoré pri zanedbaní často vedú až k operačnému zákroku.

Zákony dlhovekosti

* Zjedzte iba toľko kalórií, ktoré ste schopní spáliť.

* Skúste zjesť aspoň jedno jablko každý deň.

* Pre dobré fungovanie organizmu je dôležitý pitný režim, ktorý si určite skúste obohatiť o bylinné čaje a vodu, ktorú získate z roztopeného ľadu.

* Dbajte na svoj kvalitný spánok.

* Snažte sa chodiť viac, denne sa odporúča sa nachodit aspoň desať kilometrov.

* Hovorte so svojimi priateľmi, bavte sa, viac sa smejte a neodmietajte sex.

* Posledná vec, ale zároveň veľmi dôležitá je, aby ste sa vzdali myšlienok na starobu, na zlú životosprávu, na obezitu a v neposlednom rade aj na nezdravé jedlá.

Každý sme strojcom svojho šťastia a to isté platí aj pri vytváraní si plnohodnotného a zdravého života. Či už uznávate zdravú výživu alebo nie, mali by ste dbať na to, že vysoké percento chorôb je spôsobené práve nesprávnou stravou a zlú životosprávou.

 

Nezabudnite článok zdielať aj so svojimi priatelmi!

You Might Also Like