Tajný recept tibetských mníchov na prečistenie ciev pomocou cesnaku. Lepšia pamäť a koniec bolestiam hlavy!

Mŕtvica a infarkt patria medzi najnebezpečnejšie udalosti, ktoré pripravia o život státisíce ľudí po celom svete ročne. A zatiaľ, čo mŕtvica postihuje mozog a srdcový infarkt zase srdce, hlavné príznaky a príčiny sú desivo podobné.

Fakty nepustia: skôr alebo neskôr nastáva zvýšenie cholesterolu, čo vedie k ukladaniu aterosklerotických plakov na steny ciev.

Časom sa hladina cholesterolu zväčšuje a prietok krvi cez cievy je narušený. Preto je vhodné položiť si otázku, ako si prečistiť cievy od cholesterolu. Tinktura z cesnaku na čistenie ciev je vynikajúcou voľbou – cesnak je ľahko dostupný a predstavuje vynikajúci zdroj na zlepšenie imunitného systému.

Cesnak je bohatý na vitamín C, vitamín B6 a mangán. Ale hlavným prínosom cesnaku pre ľudské telo nie sú vitamíny a mikroelementy, ale jeho silné prírodné antibiotikum nazývané allicín.

Najdôležitejšou vlastnosťou alicínu je jeho schopnosť zastaviť vývoj aterosklerotických plakov a tým vyčistiť krvné cievy. Po konzumícii cesnakovej tinktúry mnoho ľudí zaznamenalo prudký nárast aktivity, zlepšenie duševného stavu, stratu prebytočnej hmotnosti a zlepšenie celkovej pohody.

Tinktúra z cesnaku

Ingrediencie

 • 350 g cesnaku
 • 500 ml alkoholu s 98% koncentráciou

Postup

 1. Nakrájajte si cesnak najemno alebo rozdrvte v mažiari.

 1. Premiešajte ho spolu s alkoholom.
 2. Nechajte odstáť 10 dní na tmavom mieste.

 1. Po uplynutí stanovených dní tinktúru preceďte a nechajte ju ešte pár dní odpočívať v uzatvoriteľnej fľaštičke.

Tinktúru užívajte podľa nasledujúceho postupu:

 • Prvý deň si dajte 1 kvapku ráno, 2 kvapky v čase obeda a 3 kvapky na večer.
 • Druhý deň začína príjmom 3 kvapiek, na obed 4 kvapky a večer zakončuje 5 kvapiek tinktúry.
 • Tretí deň ráno by ste mali užiť 5 kvapiek, na obed 6 a na večeru 7 kvapiek.
 • Štvrtý deň sa začína liečba so 7 kvapkami, 8 na obed a 9 kvapiek na večeru.
 • Piaty deň začnite s 10 kvapkami, 11 kvapiek užite pri obede a 12 si nechajte na večer.
 • Šiesty deň si ráno dajte 15 kvapiek, 14 na obed a 13 večer. Od tejto chvíľu začnite s redukciou dávkovania vždy o jednu jednotku až do dosiahnutia jednej kvapky na desiaty deň liečby.
 • Na jedenásty deň sa tinktúra začína riediť s 50 mg mlieka (približne 1 PL) – 3x denne vždy 25 kvapiek. Takto pokračujte, až kým sa celá tinktúra neminie.

Tinktúru si pripravte na jeseň, kedy je zber cesnaku. Posledný termín so začatím užívania tohto liečivého prípravku je koniec januára, kedy je cesnak ešte v plnej sile. Neskôr už nemá takú účinnosť. Počas prečisťovania by ste mali vypiť aspoň 2 litre vody denne, aby ste uľahčili prácu pečeni. Častejšie sa hýbte, nepite kávu ani silné čaje alebo kakao. Taktiež nekonzumujte príliš pikantné a korenisté jedlá.

Liečbu opakujte po 5 rokoch – nemali by ju skúšať ľudia s vysokou kyslosťou žalúdočných štiav, s gastritídou a žalúdočnými vredmi. Samozrejme, ak počas liečby pocítite zhoršenie akýchkoľvek chronických ochorení alebo ťažkosti, liečbu okamžite ukončite.

Nezabúdajte, že problém zvýšeného cholesterolu je zložitý a bez zmeny stravy nemusíte dosiahnuť žiadne pozitívne výsledky.

 

zdroj :takprosto.cc

You Might Also Like