Svetová zdravotnícka organizácia varuje: Akékoľvek zrušenie obmedzení pohybu musí byť postupné!

Svetová zdravotnícka organizácia varovala, že akékoľvek zrušenie obmedzení pohybu súvisiacich s pandémiou koronavírusu musí byť postupné. Ak by sa obmedzenia zmiernili príliš skoro, došlo by k opätovnému rozšíreniu vírusu.

 

“Opatrenia na obmedzenie pohybu sa ukázali ako účinné a ľudia musia byť pripravení na nový spôsob života, ktorý umožní spoločnosti fungovať. Minimálne dovtedy, kým sa nenájde vakcína alebo veľmi účinná liečba, sa tento proces musí stať našou novou normou,” povedal riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie pre západné Tichomorie Takeši Kasai.

Kasai uviedol, že ohľadom zdroja koronavírusu teraz nemožno urobiť pevný záver. Dostupné dôkazy však poukazujú na to, že sa nákaza preniesla na človeka zo zvierat.

Ľudia sa preto musí pripraviť na to, že spoločnosť bude fungovať novým spôsobom, kým sa nepodarí koronavírus dostať pod kontrolu. Až do nájdenia vakcíny bude potrebné pandémiu prispôsobovať spoločenský život.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

 

 

You Might Also Like