Suseda mi poradila skvelý trik ako strihať stromčeky na záhradke. Teraz mi moju záhradku závidia všetci priatelia!

Všetci by sme chceli mať svoju záhradku v sto percentnom stave a obzvlášť ak je riešená nielen funkčne, ale najmä esteticky. Čoraz viac ľudí obývajúcich rodinné domy má záhradu na oddych, než na prácu a plodiny a tak aj starostlivosť o to, aby bola záhrada stále na obdiv niečo stojí.  Obstrihávanie kríčkov a stromov nie je hotové za päť minút, preto by ste si mali nájsť niekoľko víkendov, ktoré strávite vonku. Spojte príjemné s užitočným a vytvorte zo svojej záhrady báječnú oázu pokoja.

Top 9

V  súčastnosti vedú aj v záhradách jednoduché línie a uprednostňuje sa strihanie do rovnosti a jednoduchých tvarov. Takto ostrihaným živým plotom vo vašej záhrade nič nepokazíte.

Kríky zostrihané do tvaru srdca krásne ozdobia predzáhradku. Hodia sa najmä na krušpány a im podobné kríky.

Rovnako ako jednoduché línie letia aj exteriéry zľahka pripomínajúce čínske a japonské záhrady. Nielen strieškou, ale aj vysadeným rastlinstvom. In sú bonsaje, ktoré už ľahko dokážu prežiť aj v našich podmienkach. Výhodou čínskych záhrad je ich nenáročnosť. Kríky a stromy netreba modelovať, aby vyzerali upravene. Stačí ich sem tam podstrihnúť, aby sa zahustili.

V záhradnej architektúre dominujú aj farebné kombinácie so striedaním povrchov. Strapaté, alebo pichľavé rastliny nádherne dopĺňajú líniovo čisté a jednoducho ostrihané kríčky.

Kríky ostrihané do tvaru vajíčok lemujú chodník a vytvárajú tak atmosféru parku. Takúto aleju môžete mať pokojne aj vy. Starať sa o ňu nie je náročné.

Trochu anglickejšie a upätejšie pôsobia do špicu ostrihané stromčeky v kombinácií farebných chryzantém, ktoré rozdeľuje cikcakovito zasadený krušpán. Tradičný záhradný dizajn, ktorý ocenia najmä milovníci dokonale upravených záhrad.

Tento parčík je typickou ukážkou moderného záhradného dizajnu. Jednoduché strihanie a podobné tvary viacerých druhov stromov a kríkov.

Nádherná záhrada, ktorá pôsobí ležérne, no pri bližšom skúmaní zistíte, že je dokonale upravená. Dekoračná kôra je nadčasový a vždy dobrý nápad. Vašej záhrade dodá punc nedbanlivosti a elegancie zároveň.

Typická provensálska terasa so strapatým rastlinstvom zostrihaným do jednoduchých línií prevažne od výšky. Tieto vizuálne koncepty pravdepodobne nevyjdú z módy nikdy.

Je načase pozdvihnúť svoje záhrady na najvyššiu úroveň, preto začnite už teraz premýšľať, ako o pár týždňov ostriháte svoje stromčeky. A pamätajte, príroda je tvárna a dovolí nám všetko, čo sa nám zapáči. Ak sa aj niečo nepodarí, zakrátko to dorastie naspäť a bude vás tešiť pôvodným prirodzeným vzhľadom.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like