Sulík prehovoril: Zajtra navrhne otvoriť všetky predajne mimo obchodných centier. Ste aj vy za?

Richard Sulík zdôraznil, že malé obchody musia byť zatvorené, zatiaľ čo predajne veľkých obchodných reťazcov ponúkajú rovnaký tovar.

 

Minister hospodárstva a šéf strany SaS sa na tlačovej konferencii vyjadroval k aktuálnemu dianiu.

Minister hospodárstva Richard Sulík trvá na čo najrýchlejšom otvorení obchodov mimo veľkých nákupných centier.

Myslí si, predlžovanie súčasného stavu prinesie veľké škody, zlikviduje časť obchodníkov a zvýši podiel na trhu zahraničným obchodným reťazcom.

Podľa Richarda Sulíka by mali byť terasy podnikov otvorené, keďže sú vonku.

Predseda strany SaS ďalej dodal, že si myslí, že obchody mali byť dávno otvorené a nerozumie, prečo ich v súčasnosti musíme držať zatvorené.

„Tento stav sa nedá obhájiť“

Sulík zdôraznil, že malé obchody musia byť zatvorené, zatiaľ čo predajne veľkých obchodných reťazcov ponúkajú rovnaký tovar. „Likvidujeme 10.000 malých, väčšinou slovenských obchodov v prospech zahraničných reťazcov,“ povedal v utorok Sulík pred rokovaním vlády. Podľa ministra sa tento stav nedá vysvetliť ani obhájiť a obchody by mala vláda čím skôr otvoriť.

Matovič predstaví plán

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v utorok informoval, že budúci pondelok (20. 4.) predstaví detailný plán postupného otváranie malých prevádzok. Podľa Matoviča je ešte na úplné uvoľnenie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu priskoro a existujú riziká, že sa pandémia vymkne na Slovensku spod kontroly.

Sulík hovorí o ekonomických škodách

Sulík pripomenul, že počty nakazených sú rádovo v desiatkach denne, čo je podľa neho na úrovni štatistickej chyby.

„Mali by sme sa pozrieť aj na tie obrovské ekonomické škody, ktoré vzniknú. Dovolím si povedať, že to už epidemiológovia vyhodnotiť nevedia,“ dodal Sulík.

Sulík nesúhlasí s Matovičom

V utorok večer v relácii v televízii Markíza Sulík povedal, že v stredu na krízovom štábe navrhne otvoriť letné terasy v reštauráciách.

Tam je nízke riziko. nemajme len tú koronu pred očami, lebo nám to zničií ekonomiku. To, že by sme otvorili všetky predajne okrem nákupných centier by rozhodne nezvýšilo ohrozenie nákazou. Veľmi by to zabránilo škodám. Mrzí ma, že to Igor Matovič zúžil takto na dve percentá,“ povedal Sulík.S Matovičom nesúhlasí.

Nesúhlasím s tým, čo Igor Matovič povedal. Približne 40-tisíc je malých predajní. Za každou predajňou je nejaký príbeh, osud majiteľ,“ hovorí Sulík.

Minister hospodárstva ďalej navrhne otvoriť vonkajšie športoviská bez šatní a spŕch. Konkretizoval futbalové ihriská, golfové ihriská či tenisové kurty.

Vizitka R. Sulíka

Zamestnanie: Ako študent si privyrábal ako strážnik, skoro z neho bol pilot, potom podnikal, založil Fax Copy, v roku 2003 bol poradcom ministra financií Ivana Mikloša, šéfoval smetiarom v OLO, a. s. V roku 2006 bol deväť mesiacov poradcom ministra Jána Počiatka. Od roku 2008 je šéfom strany SaS.
Vzdelanie: 
Ekonomická univerzita, štúdium ukončil v roku 2003.
Stav: Raz rozvedený, momentálne už niekoľko rokov žije s družkou.
Deti: Štyri – z prvého manželstva má dcéru (16) a syna (14), z druhého vzťahu má dvojročného syna Huga a dvojmesačnú dcérku Viktóriu.
Politické ambície: O politike sníval už v 90. rokoch a myslel si, že sa mu to podarí do piatich rokov, predĺžilo sa to však na desať. „Chcel by som byť ministrom financií,“ hovorí o svojich ambíciách Sulík.
Obľúbený alkoholický nápoj: Červené víno
Mesačné výdavky: Okolo 3 500 eur (105 441 Sk). „Ide naozaj o bežné výdavky, napokon mám štyri deti. Najviac peňazí miniem na stretnutia s ľuďmi pri večeri či obede a to sa nazbiera,“ hovorí.
Záľuby: Fotografovanie, squash.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like