Študenti POZOR: Minister školstva prehovoril o osude maturít.

Ministra Gröhlinga prehovoril o osude maturít.

“Chcem, aby vyučovanie nezastalo, ale zároveň treba zohľadniť mimoriadnu situáciu. Aj preto som zrušil externé maturity. Bral som to ako riešenie v mimoriadnej situácii. Vy to zas berte ako darček odo mňa . Niektorí chcete aj druhý darček: aby som zrušil aj ústne maturity. To zatiaľ nemám v pláne. Ak by sa to stalo, oznámim to verejne, nie v súkromnej správe ,”

napísal na sociálnej sieti. ”

 

“Takže takto: Osud maturít sa nemení. Platia ústne maturity. Budú do 30. júna (pôvodný termín bol 18. máj). A praktické maturity vyrieši škola samostatne, ako to už bolo uvedené v rozhodnutí.

Robíme na ministerstve všetko preto, aby ste ukončili štúdium čo najnormálnejšie a aby sme dbali na zdravie. Chápem, že ste možno sklamaní, že možno chcete presný termín a možno sa vám nechce učiť o štúrovcoch. Presný termín ale teraz nikto nevie a čakáme, ako sa vyvinie situácia. Už ale máte odpustenú tú písomnú časť a je to o čosi ľahšie. Robíme na tom, aby všetko prebehlo čo najhladšie a zároveň sa snažíme, aby neboli dotknuté ani vaše prijímačky na vysoké školy. Aj v zahraničí.” uviedol na sociálnej sieti.

 

https://www.facebook.com/branislav.grohling/photos/a.651425074940942/2890463644370396/?type=3&theater

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

 

 

 

You Might Also Like