Strčila si na noc do nosa kus listu! Keď sa ráno prebudila, cítila sa oveľa lepšie. Skúsite to? Video

Nádcha je síce zvyčajne banálnym ochorením, ale je natoľko otravná, že sa jej každý chce čo najrýchlejšie zbaviť. Dievča malo šialenú nádchu a vyriešila to obyčajnou jedinou vecou – listom z rastliny…

A ako to funguje? Dievča bolo prechladnuté a malo naozaj veľmi nepríjemnú nádchu, s ktorou súvisí upchatý nos, zahlienené dýchacie cesty a bolesť hlavy. Chcela sa tak logicky toho zbaviť čo najrýchlejšie. Kvapky do nosa obvykle uľavia, ale iba krátkodobo. Okrem toho mnoho ľudí takú “chémiu” užívať nechce, takže toto je ideálna cesta prakticky pre každého.

Každý, kto sa len okrajovo zaujíma o alternatívne spôsoby medicíny, asi tuší, ktorá rastlina sa odporúča na vyliečenie nádchy a upchatého nosa. Tejto rastline sa hovorí grécky eukalyptus alebo kubánske oregano.

Dievča malo doma na okne v kvetináči túto rastlinu, ktorá je známa tým, že dezinfikuje a zvhčuje vzduch. To všetko spolu úzko súvisí. Odtrhla si teda jeden list z rastliny, prelomila ho a chvíľku pred spaním si prelomené časti listu vložila do nosných dierok. Keď sa ráno prebudila, po nádche nebolo ani pamiatky! Áno, je to zázrak, ale racionálne odôvodniteľný.

Keď sa totiž list prelomí, začnú sa z neho uvoľňovať vonné silice a tie uvoľnia dutiny tak, že budete môcť znovu voľne dýchať. V nasledujúcom videu vám žena, ktorá sa liečivými rastlinami zaoberá, vysvetlí, ako to funguje.

 

 

Pokiaľ sa Vám tento článok páči, môžete ho komentovať, diskutovať a budeme radi, ak ho budete zdieľať pre svojich známych. Robíme to s ochotou hlavne pre vás, našich fanúšikov. Nezabudnite nás podporiť kliknutím na LIKE 🙂

You Might Also Like