Stovka seniorov je v priamom ohrození! V domove dôchodcov potvrdili koronavírus. Je v karanténe!

V zariadení potvrdili prvý prípad ochorenia COVID-19.

 

Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici v Pezinku je od soboty (11. 4.) v karanténe z dôvodu potvrdenia ochorenia COVID-19 u jedného z klientov. Informovala o tom vedúca tlačového oddelenia Bratislavského samosprávneho kraja Veronika Beňadiková.

 

Výskyt ochorenia bol u staršej klientky potvrdený včera popoludní. Na náklady Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) prejdú testami všetci zamestnanci a klienti zariadenia.

“O klientov sa momentálne stará 22 zamestnancov, ktorí sú takisto v zariadení a ostávajú v karanténe,” uviedla Beňadiková.

 

V zariadení sú naďalej dodržiavané prísne hygienické predpisy, klienti aj zamestnanci si priebežne merajú teplotu.

V zariadení aj naďalej funguje kuchyňa a výdaj stravy. Zamestnanci kuchyne s nakazenou klientkou neprišli do kontaktu,” dodáva Veronika Beňadiková.

Ako informuje hovorkyňa Pezinka Erika Liptáková, vedenie mesta je v nepretržitom kontakte s BSK a obe samosprávy koordinujú všetky ďalšie kroky spoločne.

Bratislavský samosprávny kraj do zariadenia v nedeľu ráno podľa Beňadikovej dodal respirátory a ochranné obleky, je v kontakte aj s vedením mesta Pezinok a všetky ďalšie kroky sú medzi nimi koordinované.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like