Stlačte tento bod a držte ho presne 60 sekúnd! Čo sa stane, vám vyrazí dych!

Opýtať sa vás, či viete, že akupresúra je súčasťou starej čínskej medicíny už viac ako 5000 rokov by bolo pravdepodobne zbytočné.

Áno, je to tak a navyše, podľa odborníkov, tým, že cielene tlačíte na určité body na tele, si môžete pomôcť zmierniť stres, stimulovať funkciu rôznych orgánov a zaobchádzať s niektorými zdravotnými podmienkami.

Hovorí sa, že akupresúra funguje rovnako ako akupunktúra, ale používame špičky prstov namiesto ihiel. Čítajte ďalej a zistite viac o tejto účinnej technike.

Najlepšie vecí na akupresúre je, že ju môžete použiť sami, pretože to nevyžaduje lekársku alebo odbornú pozornosť.

Jedná sa o hojivú tlakovú masáž na určitých častiach tela, ktorá zmierňuje bolesť a zlepšuje celkové zdravie.

Presnejšie povedané, akupresúra nielen znižuje bolesť, ale tiež znižuje nevoľnosť, vertigo, bolesti hlavy atď.

Búšenie srdca 

ÁNO, všetci sme zažili nepríjemný pocit zvýšeného srdcového tepu, keď sme boli v strese alebo cítili úzkosť.

Hoci nám život neohrozuje, môže byť tento stav skutočne znepokojujúci. Ale váš srdcový tep môžete ľahko normalizovať pôsobením tlaku na bod známy ako „more pokoja“.

Tento bod sa nachádza v centrálnej časti prsnej kosti a je pravdepodobné, že podporuje emočnú rovnováhu.

Pomôže vám zamerať sa, uvoľniť a zostať vedomý si významu hlbokého dýchania. Táto prax nepomáha iba zmierniť stres a úzkosť.

Môže byť tiež účinná pri pomôcť tým, ktorí trpia depresiou, chronickou únavou, PTSD, hormonálnou nerovnováhou a tými, ktorí sa nachádzajú v období zotavovania po poranení alebo operácii.

Tretie oko

Tento bod sa nachádza v oblasti medzi obočím. Je umiestnený takmer uprostred čela. Použitie tlaku na tento bod vám pomôže upokojiť myseľ, objasniť vaše predstavy, posilniť svoju duševnú intuíciu a predstavivosť.

Túto techniku ​​môžete použiť na úľavu od bolesti hlavy, závraty, sinusitídy atď. Podľa akupresúrnych odborníkov, musíte pre aktiváciu tohto bodu zavrieť oči a posadiť sa v uvoľnenej pozícii. Stimulujte tento bod prostrednom prstom po dobu 1 minúty a dýchate hlboko.

žalúdok

Odborníci hovoria, že masáž tohto bodu vám pomôže vytvoriť „pohyb“, ktorý zlepší dýchacie proces a poskytne vám pocit úľavy.

predlaktie

Stres a úzkosť „blokujú“ tok energie, ktorý môže spôsobiť rôzne zdravotné problémy. Tým, že masírujete tento bod, odblokujete tok energie a znížite stres.

Dlaň

Tento bod sa nachádza na jednom z najdôležitejších meridiánov (energetických kanálov), ktoré ovplyvňujú srdce, pečeň a pankreas.

Tento bod je tiež veľmi užitočný pri liečbe bolesti hlavy, nespavosti, abdominálnych a zažívacích ťažkostí. Tieto problémy sú všetky spôsobené stresom.

Lýtko

Ak máte pocit stresu, masírujte tento bod a pomôže vám to.

Chodidlo

Mnoho odborníkov si myslí, že masáž tohto bodu je najlepšou liečbou pre liečbu pankreasu. Nachádza sa približne v strednej časti nohy.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like