Ste milovníčka kávy? Účinok kávy sa zvyšuje niekoľkokrát, ak do nej pridáte tajnú prísadu!

Ak ste milovníkom kávy, toto je pre vás veľmi dobrá správa. Po mnohých výskumoch sa konečne našla ingrediencia, s ktorou bude vaša káva ešte lepšia a chutnejšia.

Kakao a káva spolu vytvárajú božský nápoj. Zvyčajne sa pije oddelene, ale keď ich prepojíte, pochopíte, v čom spočíva to tajomstvo.

V Spojených štátoch amerických vykonali zaujímavý experiment. Rozdelili ľudí do niekoľkých skupín, z ktorých každá mala vypiť určitý nápoj: čistú kávu, kakao a kávu s kakaom.

Po nejakej dobe skontrolovali zdravotný stav účastníkov a vykonali ďalší test na všímavosť, sústredenie a pozornosť. Ako ste si už aj domysleli, vyhrala tá skupinka ľudí, ktorá konzumovala kávu s kakaom. Nie je to však prekvapením, pretože oba tieto výrobky majú jedinečné vlastnosti.

  1. Dobrá nálada a energia

Veľké množstvo antioxidantov a minerálnych látok v tomto nápoji podporuje produkciu endorfínov, čo zvyšuje vitalitu a zlepšuje náladu. Užitočné pre tých, ktorí sú často vystavovaní stresu.

  1. Prevencia rakoviny

Dve šálky kávy s kakaom denne znižujú riziko vzniku rakoviny pankreasu, pečene, konečníka, hrubého čreva a u fajčiarov – rakovina krvi.

  1. Chudnutie

Káva pomáha tráveniu a kakao dodáva pocit sýtosti, takže na štíhlu líniu si doprajte šálku tohto lahodného nápoja.

  1. Zdravie mužov

Káva dokáže zlepšiť reprodukčnú funkciu u mužov, zvyšuje pohyblivosť spermií. Kakaový prášok obsahuje hodnotné bielkoviny a mastné kysliny zlepšujúce kvalitu spermií.

  1. Prevencia pred Parkinsonovou chorobou

Pitím nápoja sa znižuje riziko choroby najmä u mužov. Liečebný účinok je zaistený prítomnosťou kyseliny listovej a ďalších užitočných zložiek.

  1. Krása a mladosť

Káva pomáha udržiavať pružnosť pokožky a kakao obsahuje prírodný pigment melanín, ktorý ma schopnosť absorbovať ultrafialové žiarenie.

Dávkovanie už necháme na vás, pretože niekto dokáže vypiť 7 šálok a cítiť sa skvelo a iný pocítia opačný účinok už po 3 šálkach. Pokúste sa to piť najmä v dopoludňajších hodinách a pokojne si môžete vymyslieť vlastné jedinečné recepty s týmto nápojom.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like