Ste dostatočné inteligentní? Zistíte to z týcho 3 otázok, ak na ne dokážete správne odpovedať

Human brain and sign IQ. 3d illustration

Nie každý je obľúbencom IQ testov, pretože práve ich výpĺňanie nie je jednoduché a rýchle. Zaberie to kľudne aj dve hodiny a hlávu si musíte lámať naozaj kvalitne. Tento test je pravým opakom. Stačí aby ste vyplnili 3 otázky a dozviete sa výsledok.

Na prvý pohľad by ste si povedali, že otázky sú naozaj len nejaký nepodarený fór, pretože IQ testy nebývajú ani z ďaleka také ľahké. No práve v tom spočíva kúzlo tohto kvízu. Vašou úlohou je prísť na koreň danej veci a zamyslieť sa o čo v skutočnosti, nie navonok, ide. Mozog je naozaj chytrý, a práve preto by mal okamžite vykalkulovať reálnu závažnosť otázky. Veď čítajte sami.

Prvá otázka teda znie: Raketa a loptička stoja dokopy 1,10 €. Raketa stojí o 1 euro viac než loptička. Koľko stojí loptička? Správna odpoveď nižšie

.

.

.

.

.

Ak ste si mysleli, že správna odpoveď je 0,10 €, nemáte pravdu. V skutočnosti by výpočet mal vyzerať takto: Loptička stojí 0,05 € a raketa stojí 1,05 €. Dokopy je to teda 1,10 €. Tým pádom zadanie vychádza, a raketa je naozaj o 1 euro drahšia.

 

Druhá otázka znie: Ak piatim strojom trvá päť minút zostrojiť päť vecí, koľko potom trvá sto strojom zostrojiť sto vecí? Správna odpoveď nižšie

.

.

.

.

.

Ak ste si znova mysleli, že odpoveď je jednoduchá a to číslo je 100 minút, opäť sa mýlite. Ak 5 strojov vyrobí 5 vecí, za 5 minút, z toho potom vyplýva, že jednému stroju to celé zaberie 5 minút. Ak by teda pracovalo 100 strojov, 100 vecí by vytvorili za totožných päť minút. Aké logické že?

 

A napokon tretia otázka znie: Na jazere sa nachádza množina lekien. Každý deň sa však táto množina zväčší dvojnásobne. 48 dní trvá, kým pokryje celú hladinu jazera. Koľko dní teda bude treba na to, aby pokryla polovicu? Správna odpoveď nižšie

.

.

.

.

.

Ak ste v tejto otázke odpovedali číslom 24, ani tu ste neboli úspešní. Nezúfajte aj na to máme odpoveď. Polovicu jazera pokryjú lekná za 47 dní. Ak by sa zdvojnásobila každý deň smerom von, v skutočnosti by sa zmenšovala o polovicu smerom opačným.

Ak ste v tomto IQ teste neuspeli nevadí. Je treba sústrediť sa trošku viac a nezúfať. Možno si vyskúšajte niečo podobné alebo zostaňte pri tých základných.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like