Starobylé tajomstvá krásy, ktoré sa osvedčia aj vám

Ženy sa pre svoju krásu snažili urobiť bezmála čokoľvek už odnepamäti. Zázračné masky a dlhé kúpele – to bol ich recept na to, ako vyhovovať vtedajším ideálom krásy. Ich magické rady a tipy sa ale zachovali aj do dnešných dní a preto sa ich krásou môžete inšpirovať aj vy. My sme pre vás dnes vybrali tie najlepšie z nich. Dúfame teda, milé dámy, že si náš článok náležite užijete.

Olivový olej

Egypťania tomuto produktu hovorili „zlato“ a mali k tomu dobrý dôvod: olivový olej je totiž východiskovým bodom pri starostlivosti o pleť, krásne a husté vlasy. Niet divu, že sa z neho dodnes vyrábajú balzamy a olejčeky … a veľká väčšina ich je skutočne účinná!

Kúpele

Staroveké Rimanky rady trávili veľa času v kúpeľoch, kde na seba nechali striedavo púšťať prúdy horúcej a studenej vody. Skúste to ako ony!

Medová maska

Med má blahodarné účinky, ktoré poznali ženy už pred tisíc rokmi. Skúste si vyrobiť vlastnú medovú masku za pomocou medu, citrónu a cukru. Pri pravidelnej aplikácii bude vaša pokožka priamo dokonale hebká … priamo medovo!

Kapustné listy

Tento trik dojčiacich matiek je známy už od nepamäti. Kapustový list, ktorý si priložíte na prsník zmierni bolesti, príjemné chladí a navyše má pri priamej aplikácii upokojujúce účinky. Schválne, skúste to!

Íl

Íl je nevyhnutný pre každú správnu dámu. Vy, ktorí chcete silné vlasy a pokožku bez pupienkov by ste ho mali vyhľadávať obzvlášť!

You Might Also Like