Starenke (85) prišlo zle! ŠOKUJÚCE správanie lekárky na urgente: Ticho, lebo vás…!

Ďalší smutný príbeh zverejnila anonymná Slovenka na známej facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom. Starenka (85) plakala na urgente v Topoľčanoch a prosila o pomoc. Lekárka ju zahriakla, nech je ticho, lebo ju vyhodí. Nasledujúce riadky doslova trhajú srdce.

 

Včera večer mojej 85-ročnej starkej prišlo zle, tlak na hrudi, bolesť, dýchavičnosť, pocit dusenia… zavolala som sanitku, pán doktor zmeral tlak, urobil ekg, tlak 180/120 a prítomná fibrilácia. Starkú sme pobalili s úmyslom, že pôjde do nemocnice, ale omyl, dostala magnézium do žily a odišli.

Počas noci sa stav nezlepšil. Keďže každý pohyb starkú oberal o dych, opäť som zavolala RZP, teraz nám ju vzali do Topoľčian na interné oddelenie s tým, že sa máme zastaviť po dvoch hodinách, keďže jej budú robiť vyšetrenia, hospitalizácia a tak. Po ceste do nemocnice sme vzali kartu volali, či je už na oddelení, no nikto nebral telefón.

Prídeme do nemocnice na recepcii povedia, že starká je na urgente. Sestrička začne po nás kričať, aby sme si starkú okamžite vzali preč, že tam nemá čo robiť, že to je už naša starosť. Starká plakala a prosila aby jej niečo dali, pretože nemohla dýchať a odpoveď od pani lekárky, ktorá mala službu – buďte okamžite ticho, lebo vás vyhodíme.

Takže 85-ročná pacientka s takýmto stavom prosí o pomoc na urgente a dočká sa iba vyhrážok… samozrejme systém zdravotníctva na Slovensku zlyháva, ale to neoprávňuje lekárov, aby sa takto správali k ľuďom, nie je to iba o systéme, ale aj o tom človeku.

Reakcie ľudí

Zdroj: Facebook/nno / Foto: Facebook, freepik

You Might Also Like