Staré palety a laná – Len tieto veci potrebujete na vytvorenie najlepšej veci na vašu záhradu.

Záhradka nie je len miesto neustálej práce pri okopávaní, ale aj relaxácia duše a tela. Mali by sme na čerstvom vzduchu tráviť čo najviac času, pretože to prospieva našej pleti, nálade a celkovému zdravotnému stavu. Otázkou je, kde si niečo také vyrobiť.

Hojdacia sieť je to najlepšie, čo si môžeme pri slove oddych predstaviť. Spánok medzi stromami či hojdanie – činnosti, ktoré ocenia aj vaše deti. Ukážeme vám ako si to vyrobiť pomocou paliet a lana, navyše, ide o báječný a lacný spôsob!

 

Potrebujete:

 • Palety
 • Pevné lano
 • Vŕtačku
 • Šmirgľový papier
 • Píla na drevo
 • Fixka
 • Zapaľovač

Návod

 1. Pripravte si potrebné materiály. Očistite palety od prachu a špiny.

 1. Opatrne oddeľte dosky z dreveného rámu alebo si kúpte z obchodu obyčajné dosky. Palety sú dostupnejšie a nikdy neviete, či ich zopár nemá napríklad aj váš sused.

 1. Získajte približne 20 dosiek. Určte si šírku budúcej hojdacej siete a pomocou pílky prispôsobte dosky do rovnakej veľkosti. Ak máte po ruke cirkulárku, pokojne ju použite. Odstráňte z dosiek všetky ostré hrany so šmirgľovým papierom.

 1. Fixkou si označte otvory na vŕtanie. Dbajte na to, aby vzdialenosť medzi bodmi bola rovnaká. Od kraja si urobte odstup 2-3 centimetre.

 1. Označené body prevŕtajte a použite prvú dosku ako model pre zvyšok, aby ste neurobili chybu pri meraní.

 1. Teraz si priložte dve dosky vedľa seba, spojte ich lanom ako pri šnurovaní topánok. Na okraji si urobte jeden steh.

 1. Takto pokračujte s ďalšími doskami a všetky uzly pevne utiahnite. Okraje povrazu opracujte zapaľovačom, aby sa nezažal rozstrapkávať.

 1. Nakoniec si vyvŕtajte 4 otvory na oboch posledných alebo predposledných doskách. Natiahnite lano a priviažte ku stromu zvisle alebo na inú požadovanú polohu.

 1. A je to!

Hojdacie siete si môžete doplniť pohodlným vankúšom  alebo prikrývkou. Zdieľajte tento nápad aj s vašimi priateľmi.

zdroj: takprosto.cc

 

 

You Might Also Like