Stará a popraskaná koža na nohách bude minulosťou! Ukážeme vám domáci píling nôh.

vector illustration for publications in medical journals brochures

Leto prešlo, teplo odišlo a sandále sme si schovali do skríň. To však neznamená, že by sme mali zabúdať na starostlivosť o nohy. Vedeli ste, že kvôli tesnej obuvi a teplu, ktoré sa v nej hromadí, koža na nohách hrubne, niekedy dokonca praskne, mizne vlhkosť a začnete pociťovať únavu a ťažkosť v nohách?  Starajte sa o svoje nohy! Ukážeme vám domáci píling nôh.Aby ste predišli týmto nežiaducim účinkom, existuje jeden veľmi dobrý a jednoduchý spôsob – píling.

Domáce píling na nohy – Potrebujete:


– 4 tablety aspirínu
– 1 citrón
– 1 polievková lyžica varenej vody

Príprava:

1. Vytlačte z citróna šťavu.
2. V nádobe zmiešajte aspirín, citrónovú šťavu a vodu. Počkajte, až sa aspirín rozpustí v šťave z citrónu a potom pridajte lyžicu vody izbovej teploty.
3. Umyte si nohy a osušte ich uterákom.

4. Vezmite si vatové tampóny a namočte ich do roztoku aspirínu. Nechajte ich dobre nasiaknuť. Pripevnite tampóny k problémovým oblastiam. Zabaľte nohy celofánovými vreckami a potom si navlečte teplé ponožky.
5. Nechajte píling pôsobiť polhodiny. Potom vrecko a tampón zložte a použite na chodidlá pemzu.
6. Masírujte chodidlá 3-5 minút a potom ich opláchnite čistou vodou. Použite výživný krém. Tento píling si robte 1-2krát týždenne. Vaše nohy budú nesmierne jemné a zdravé.

Určite vyskúšajte tento účinný píling. Stačí len 10 minút 2krát týždenne a vaše nohy vám poďakujú!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like