Stále nie ste spokojný s vypranou bielizňou? Prinášame Vám 5 tajných trikov, ako vyprať správne bielizeň, priamo od 5-hviezdičkových hotelov!

Nedávno sme sa dozvedeli niektoré málo známe a napriek tomu efektívne tipy, ktoré pomáhajú pracovníkom pracujúcim v práčovniach dosiahnuť vynikajúce výsledky prania. Dnes sa o ne s Vami radi podelíme!

Plnenie práčky

Ideálnou voľbou je naplnenie stroja na 80% jeho kapacity. Ak vložíte príliš veľa bielizne, nebude sa riadne prať. Ak na druhú stranu do stroja vložíte príliš málo predmetov, môžu byť poškodené.

Teplota vody

Teplota 104-140 ° F je považovaná za optimálne pre dezinfekciu bielizne a odstraňovanie nečistôt. Pranie v studenej vode nezničí baktérie a prachových roztočov na oblečenie a ručníkoch, zatiaľ čo horúca voda môže poškodiť tkaniny.

Umývacie pomôcky

Kondicionéry majú tendenciu sa usadzovať v látke a nakoniec robia uteráky tuhými. Aby sme tomuto problému zabránili, hoteloví pracovníci používajú biely ocot. Jednoducho pridávajte 3 odmerky počas prania, aby bolo bielizeň mäkké a bez stôp prášku

Odstránenie škvŕn

Ak sa chcete zbaviť čerstvých olejových škvŕn, posypte ich sladidlom alebo škrobom. Potom jednoducho bielizeň vyperte.

Stopy paradajkovej šťavy alebo omáčky možno ľahko odstrániť niekoľkými kvapkami WD-40. Naneste ho na škvrnu a nechajte 5-10 minút pôsobiť. Potom predmet umyte v studenej vode.
Ak chcete odstrániť postriekané škvrny od bielych predmetov, použite predpierku s umývacím prostriedkom pri 104 ° F. Potom spustite umývací cyklus bielidlom.

Ak chcete odstrániť kávu a škvrny od vína, namočte bielizeň vo vode a soľnom roztoku po dobu jednej hodiny. Potom tkaniny umyte.

Použite sódu na pečenie, aby ste sa zbavili zažltnutia na bielom oblečení a odstráňte nepríjemné zápachy. Pridajte do práškového pracieho prostriedku alebo domáceho mydla polovicu odmerky sódy na pečenie a umyte predmety v horúcej vode.

Sušenie

Odborníci odporúčajú uschnúť umývací prostriedok vonku a vystaviť ho slnečnému žiareniu. Ak musíte použiť sušičku, vložte do bubna tenisovou loptičku, aby boli Vaše uteráky mäkké a našuchorené.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

ZDROJ : BRIGHTSIDE.ME

You Might Also Like