Stále ma trápili ma bolestivé migrény spojené so zvracaním a závratmi. Potom mi kamoška poradila toto a moje bolesti sú oveľa miernejšie

Migréna síce neohrozuje život, ale pre toho, kto ňou trpí, je doslova zhubná. Je neznesiteľná, vyčerpávajúca a ponižujúca. Rozkladá dušu, drancuje život.

Kto to nezažil, ťažko uverí miere utrpenia, tvrdia ženy, ktoré od detstva trpia neznesiteľnými migrenóznymi bolesťami.

Odborníci sa zhodujú, že jedným z najčastejších faktorov migrén môže byť nadmerná únava, hormonálne zmeny, intenzívna duševná aktivita, ale aj stres a dedičnosť. Záchvaty migrény prichádzajú na ľudí nepripravených. Tí vtedy neznesú svetlo, hluk, ba niekedy ani pachy. Je však dokázané, že silné bolesti hlavy spôsobuje aj nedostatok niektorých vitamínov. Ak ich však máte, vaše bolesti sa môžu zmierniť a po čase celkom ustúpiť. Jednou z najnovších teórií je totiž to, že migrénu majú aj ľudia trpiaci nedostatkom určitých látok. Keď ich doplnia, bolesti sú zázrakom preč.

Kyselina listová a vitamín B12

Ak oba produkty užívate, máte menej stresu. Podráždenosť a nervové vypätie sa pod ich vplyvom v tele rozptýlia. Keď ich však nemáte, následky môžu byť vážnejšie, než by ste čakali. Doplňte si tieto veci konzumáciou brokolice, špenátu, špargle, tekvice, červenej repy, alebo avokáda. Obrovské množstvo vitamínu B12 nájdete tiež vo vajíčkach na akýkoľvek spôsob.

Meď a železo

Ľudia, ktorí majú nedostatok železa, majú nielen obrovské bolesti hlavy, ale aj závrate, nevoľnosti a návaly teplôt. Aj pri najmenšej námahe sa zadýchajú a okamžite im ostane zle. Zásoby železa sú veľmi dôležité, pretože bez nich ľudských organizmus doslova nedokáže fungovať. Prechádza to k depresiám, častému omdlievaniu a neustálemu zvracaniu alebo dáveniu. O bolestiach hlavy nehovoriac. Meď a železo si najlepšie doplníte konzumáciou fazule, orechov, kozieho syra, morských rias, sezamových a slnečnicových semiačok, pečienky alebo špenátu a listovej zeleniny.

Vitamín B6

Preukázateľný vplyv na migrény má aj nedostatok vitamínu B6. Nachádza sa v zrnách, čerstvej zelenine a fazuli. Ak ho budete jesť ako prvé sa vám vráti chuť do jedla, ktorá pri migrénach často absentuje.

Vitamín D

Vedecké výskumy dokázali, že ľudia trpiaci bolesťami hlavy majú zväčša málo vitamínu D. Najčastejšie sa to stáva tým, ktorí neradi chodia na slnko. Svetlé typy ľudí ho priam neznášajú a vyhýbajú sa mu čoraz viac aj ľudia s prirodzene tmavšou pokožkou. Extrémne horúčavy totiž každého zaháňajú do kútov, čo má za následok nedostatok prirodzene načerpaného vitamínu D. Nahradíte si ho v morských plodoch, či v mliečnych výrobkoch. Ak sa čo i len trošku dá, chodievajte na krátke prechádzky, kým svieti slniečko.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: sovkusom.ru

You Might Also Like