Stále ma pobolieval chrbát. Potom som objavila túto čínsku masáž s ktorou si dokážem pomôcť aj doma

Určite ste už počuli o reflexných bodoch na tele, ktoré keď si stláčame, uvoľní nám jednotlivé svaly na celom tele. Vedeli ste ale, že chrbtica sa uvoľňuje v oblasti chodidiel?

Na bolesť chrbta trpí mnoho z nás a odvážim sa povedať, že ženy bolí chrbát oveľa viac než mužov. Touto rýchlou masážou uvoľníte chrbticu, odstránite bolesť a stuhnutosť. Čo je však najlepšie, je to, že si ju môžete urobiť aj doma.

 

 

 

 

Ako na to?
Sadnite si na podložku alebo na zem do tureckého sedu. Palcom si prejdite po línii, ktorá vedie od päty až po špičku k palcu. Ak máte problémy s bolesťou chrbta, presne na tejto línii nájdete jej reflexné body. Pomocou ukazováka a prostredníka si pomalými krúživými pohybmi premasírujte celú líniu. Stimulujete tak všetky nervové zakončenia, ktoré súvisia s chrbticou a vytvára napätie.

 

 

 

 

 

Masáž nemusí byť dlhá. Postačí aj 2 minúty. Nielenže zlepšíte svoje zdravie, ale navyše sa zbavíte tupej bolesti už po prvej masáži. Pri pravidelnom masírovaní sú výsledky ešte lepšie a hlavne dlhodobé. Vyskúšate?

Podeľte sa o tieto informácie aj so svojimi priateľkami , o ktorých viete, že by to mohli potrebovať.

 

You Might Also Like