Stačí táto jedna prísada do kávy a zabudnete na problémy s obličkami a ďalšími 6 zdravotnými ťažkosťami

Kardamón (lat. Eletteria cardamomum) pozná každý a to vďaka jeho chuti. Toto korenie má čestné miesto v našich kuchyniach a receptoch, do ktorých sa pridáva, každým dňom viac a viac.

Šálka ​​kávy s kardamónom rozochveje chuťové bunky aj tým najnáročnejším labužníkom, nielen kvôli chuti, ale aj pre jej úžitok.

Ukázalo sa, že ak pridáte trochu kardamómu do rannej kávy, môžete si vyliečiť obličky a zbaviť sa zažívacích ťažkostí. Navyše získa káva skvelú chuť.

Liečivé vlastnosti tohto korenia sú známe odpradávna z ďalekej Indie a Číny. Už vtedy vedeli, že s týmto korením sa dajú vyliečiť takmer všetky choroby.

Vlastnosti kardamónu

# 1 Prečistí telo

Je známy pre svoje blahodarné účinky pri liečbe a prevencii ochorení obličiek a močového mechúra. Pravidelnou konzumáciou sa znižuje krvný tlak a odstraňuje vápnik z obličiek.

# 2 Zlepšuje trávenie

Káva s kardamónom pomáha pri trávení. Tajomstvo spočíva v tom, že kardamón zvyšuje prietok žlče, čo zlepšuje trávenie a zároveň uvoľňuje kŕče. Okrem toho odstraňuje nadúvanie a pocit plynatosti.

# 3 Bojuje s anémiou

Železo, mangán, meď a ďalšie užitočné vitamíny pomáhajú kardamónu liečiť také príznaky anémie, akou je napríklad vyčerpanosť. Výživné látky korenia zvyšujú hladinu červených krviniek a metabolizmus buniek.

# 4 Antiseptikum

Počas mnohých rokov sa v Indii používal kardamóm na liečbu zápalových procesov v ústnej dutine. Navyše postačí len pár kúskov zrniečok ao sviežosť vášho dychu sa už nemusíte starať.

#5 Zvyšuje imunitu

Priaznivé účinky má aj na váš imunitný systém, zmierňuje nespavosť a depresie a zvyšuje celkovú kondíciu tela.

# 6 Chráni kožu

Ak si pridáte kardamóm do kávy, čaju alebo len do teplej vody, udržíte si vašu pokožku sviežu, zdravú a ochránite ju pred predčasným starnutím. To všetko vďaka antioxidačným vlastnostiam tohto korenia.

#7 Regeneruje vlasy

Môžete ho použiť aj pri starostlivosti o vašu korunu krásy. Pravidelným oplachovaním vlasov s kardamónom zaistíte, že vaše vlasy budú zdravé a hodvábne lesklé.

Toto je len niekoľko možností ako využiť kardamón. Okrem toho vám v kombinácii s kávou alebo čajom dokáže dodať energiu na celý deň!

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like