Stačí málo a zbavíte sa rakoviny! Je tu jeden zázrak, ktorý je prírodný, silný, ale veľmi sa o ňom nevie. O čo sa jedná a prečo ho nepoznáte?

Potrebujete urobiť niečo pre svoje zdravie? Spoľahnite sa na pochutinu, ktorá vás zbaví chorôb, s ktorými si neviete rady. Zázvor! Áno to je on…

Je známy svojimi silnými antioxidačnými účinkami, to ale nie je všetko. Pozrite sa, s čím vám môže ešte pomôcť. Zázvor je známy svojimi účinkami, vedeli ste ale o všetkých? Pozrite sa, aké látky zázvor obsahuje a na čo sú dobré.

 

Výskum na liečbu rakoviny

Univerzita v Georgii vykonávala výskum na myšiach a zistila neuveriteľné veci. Podľa výsledkov dokáže zázvor zmenšiť nádor o 56%. Zázvor okrem veľmi excelentných výsledkov s rakovinou má silné protizápalové účinky, ktoré preukázateľne predlžujú život. Rakovina vzniká z tzv. Kmeňových buniek, z nich potom naďalej rastie nádor. Ak vám zmizne tento nádor, ešte nemáte vyhrané. Dôležité je sa zbaviť týchto kmeňových buniek, aby nádor nemal šancu znovu rásť. Zázvor má v sebe látku, ktorá sa nazýva 6-shogoal, a dokáže byť veľmi aktívny v boji proti kmeňovým bunkám. Štúdia dokonca uvádzajú, že je ďaleko účinnejší ako chemoterapia a samozrejme sa obíde bez vedľajších účinkov. Táto látka tiež ovplyvňuje bunkový cyklus, kedy dochádza k tomu, že nádorové bunky sa nerozmnožujú a okrem toho tie vzniknuté “umierajú”. Zdravým bunkám, v ľudskom tele pri tom neublíži.

Zázrak menom ďumbier lekársky

Nie nadarmo má táto rastlina tento názov. Pochádza z Číny a Indie. Vyrastá do výšky bezmála jedného metra. Jeho štipľavá zvláštna chuť dáva mnohým pokrmom ten správny šarm. Zázvor nám môže pomôcť pri liečbe, okrem spomínaných nádorov, tiež:

    • pri glykémiu
    • pri liečbe porúch krvnej zrážanlivosti
    • pri bolestiach
    • pri nachladnutí a chrípke

 

 

 

Užívanie zázvoru nie je neobmedzené

Pri požívaní zázvoru sa môžu tiež objaviť vedľajšie účinky, nie je to ale nič proti účinkom, ktoré sú spôsobené prípadnou chemoterapiou, ktorú niektorí pacienti vnímajú veľmi zle. Pri nadmernej konzumácii môže dôjsť k podráždeniu žalúdka, páleniu záhy, prípadne môžeme spozorovať kožnú reakciu. Vzhľadom k účinkom na zrážanlivosť krvi, by nemal byť konzumovaný ľuďmi, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi. Túto rastlinu by nemali tiež jesť ľudia, ktorí majú žlčové kamene.

V tehotenstve sa u mnohých žien objavuje nevoľnosť a niektoré prípravky proti vracaniu pre tehotné, práve výťažky zázvoru obsahujú. Prínos pre tehotné bol preukázaný, tak ale je známy vplyv zázvoru na sťahovanie maternice. Preto by mala byť konzumácia konzultovaná s lekárom. Zázvor sa dá kúpiť aj v podobe tabliet, sušeného prášku, prípadne tinktúry najlepšie je si ale kúpiť čerstvý a dopriať telu vitamínovú bombu. Iste vás jeho chuť neodradí.

Máte radi zázvor a využívate ho aspoň v zime, keď je najviac pravdepodobné, že sa nakazíte chrípkou alebo virózou? Alebo máte svoj tajný recept na neduhy, ktoré môžu potrápiť každého?

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like