Stačí jediná otázka, aby sa dieťa hneď upokojilo. Vyskúšajte! Funguje

Občas sa stáva, že rodičom dochádza trpezlivosť, keď má ich dieťa zlý deň a nezabudne o tom krikom a scénami informovať celé okolie … Kričať na dieťa nemá zmysel, trestať ho tiež nie … Aby sa dieťa upokojilo, existuje jednoduchý trik, ktorý odporúča každý detská psychológ.

Pokiaľ má dieťa hysterický záchvat a začne plakať, stačí mu zadať túto otázku:

Je to veľký, stredný, alebo malý problém?

Aj deti v ranom veku dokážu problémy rozdeliť na rôzne kategórie. Tiež vedia, že k vyriešeniu veľkého problému potrebujú aj veľa času. Väčšinou povedia, že je to malý problém, pretože ten sa dá vyriešiť rýchlo …

Keď dieťa premýšľa o tom, aký veľký alebo malý je jeho problém, musí ešte porozmýšľať, ako ho vyriešiť … nikdy neponúkajte hotové riešenia alebo dieťaťu nenapovedajte. Uvedieme príklad:

Istá mama povedala, že jej dcéra začala plakať, keď v skrini nenašla svoje obľúbené nohavice (mama jej ich vyprala a sušili sa). Dcéry sa spýtala, či sa jedná o malý, stredný alebo veľký problém a požiadala ju, aby jej prezradila jeho riešenie – dnes si vezme iné nohavice a zajtra tie obľúbené.

Deti sú oveľa múdrejšíie než by sa mohlo zdať. Dajme im šancu to dokázať.
Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like