Stačí 1 ingrediencia z chladničky a Vaše viečka budú bez vrások!

S rokmi sa samozrejme všetko mení. Starneme aj my a tiež naše telesné schránky. Koža s pribúdajúcim vekom stráca na elasticite a pružnosti. Týka sa to povrchu celého tela. Predsa len sú však miesta, kde je tento fakt evidentný skôr, než na miestach iných.

 

Konkrétne na viečkach. Sú zvädnuté, stmavnuté a celkovo nepôsobia nijako sviežo. Nie je potrebné kupovať drahé krémy s rôznymi extraktmi. Stačí sa pozrieť do chladničky. Sú v nej uložené vajíčka? Sláva. Príprava blahodárnej, domácej masky môže začať. A to dokonca v rôznych prevedeniach.

Postup

1)

Najjednoduchší, ale tým pádom tiež najmenej efektívny spôsob použitia vajíčka, je využiť čistý bielok. Vyšľahajte z neho sneh a ten naneste vatovým tampónom na oblasť očí. Potom umyte vlažnou vodou.

2)

Pleť okolo očí si osviežte maskou z vajíčka, jačmennej múky a medu. Všetko v rovnakom pomere. Naneste na očné okolie a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom umyte vlažnou vodou.

3)

Tento spôsob Vás zbaví vrások a zjemní pleť okolo očí. Budete potrebovať 2 studené žĺtky, 1 lyžičku kvetového medu a 1 lyžičku olivového oleja. Všetko zmiešajte pomocou mixéra, alebo ručne a naneste na zatvorené očné viečko aj celé očné okolie. Nechajte pôsobiť pol hodiny a užívajte si výsledky.

4)

Trápi Vás unavená a suchá pleť nielen v oblasti očí? Zmiešajte 1 žĺtok, lyžičku olivového oleja a šťavu z polovice citróna. Túto masku nechajte pôsobiť 20 minút a potom ju odstráňte chladným mliekom na vatovom tampóne.

5)

A bonusová rada na záver znie: do akejkoľvek vaječnej masky vždy pridajte trochu mlieka a efekt takto znásobíte. Vaša pokožka Vám bude vďačná a na dotyk bude krásne jemná.

Zdieľajte tento báječný  spôsob ako sa zbaviť vrások v oblasti očí aj  s vašimi priateľmi, určite sa im bude tiež hodiť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like