Srdcervúce video: Mladého chlapca nakazeného koronavírusom COVID-19 odviedli v boxe do nemocnice

Na sociálnych sieťach sa objavilo srdcervúce video z Ruska, ktoré zachytáva prevoz dieťaťa nakazeného koronavírusom do nemocnice. Zdravotníci v ochranných oblekoch privedú chlapca k sanitke, kde sa ho snažia položiť do ochranného boxu. Dieťa sa pritom bráni a urputne plače.

Video bolo natočené v ruskom Krasnodare pred niekoľkými dňami a začalo sa šíriť na sociálnych sieťach, kde vyvolalo búrlivé reakcie a silné emócie. “Toto je najhoršie video, ktoré som v poslednej dobe videl,” okomentoval ho jeden zo zdieľajúcich.

 

Je na ňom zachytená scéna, kedy zdravotníci prevážajú do nemocnice chlapca nakazeného koronavírusom. Čakajú so sanitkou pred vchodom domu, na sebe majú ochranné obleky a pred sanitkou položený uzatvárateľný box. Po pár sekundách vychádza von chlapec v šatke a plače.

 

 

Box, ktorý na neho pred sanitkou čaká, ho vydesí. Začne plakať urputnejšie a dovnútra nechce. Zdravotníci mu dohovárajú a ukazujú, aby si tam ľahol, na čo chlapec reaguje ešte výraznejším plačom. Nakoniec ho tam položia proti jeho vôli a po celú dobu, kedy box uzatvárajú a strkajú do sanitky, dieťa hystericky kričí.

 

Jednou z osôb v zelených ochranných oblekoch by mala byť podľa webu Medialeaks.ru aj chlapcova matka. Práve ona sa ho snažila presvedčiť, aby si do boxu ľahol dobrovoľne. Pri odvoze na ňu z uzavretého priestoru zúfalo volá, že vo vnútri nemôže dýchať.

Krasnodarská ombudsmanka pre práva detí Tatiana Kovalevová povedala pre ruský spravodajský web Gazeta.ru , že preverí informácie o prevážaní detí s podozrením na koronavírus v špeciálnych boxoch. Nejedná sa o prvé video zachytávajúce tento spôsob prevozu detí do nemocnice v Rusku. Kovalevová potvrdila, že o týchto videách vie a podala už niekoľko žiadostí, aby zistila všetky podrobnosti.

 

“Žiadosti už boli podané, ďalej sa k tomu vyjadrovať nebudem, kým nedostanem odpoveď. Teraz sú špekulácie úplne zbytočné. Samozrejme sledujem vývoj udalostí,” povedala.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like