Spoznáte, čo je na tejto fotke rúk inak? Touto vrodenou vadou trpí viac ľudí, než by ste čakali

Na prvý pohľad si možno ničoho nevšimnete. Prezrite si tú fotku teda ešte raz. Palec, ukazovák, prostredník, prstenník, ďalší prst, malíček. Vážne má tento muž šesť prstov? Podľa doktorov ide o veľmi vzácny úkaz.

Doktor Anand Saggar z nemocnice v Londýne uviedol, že ide o veľmi vzácny jav a fotku umiestnil na internet na stránku, kde lekári zdieľa svoje poznatky a zaujímavosti zo sveta medicíny. Muž so šiestimi prstami na každej ruke má navyše na každej nohe ešte palec. O výhodách či nevýhodách môžeme leda tak špekulovať, isté je, že každý päťtisíci človek len vo Veľkej Británii je na tom podľa lekárov rovnako.

Táto vrodená vada sa volá polydaktýlia a vyznačuje sa práve nadbytočným prsty na ruke či nohe. Často býva dedičná. Je 50 percentuálny šanca, že ju zdedí vaše dieťa, ak ju máte vy.

“Až desaťkrát častejšie sa vyskytuje u Afričanov,” hovorí doktor Saggar pre web dailymail.co.uk. Prsty väčšinou majú všetky fyziologické aspekty v poradí – ako sú kosť, svaly, krvné cievy a nervy. K ich odstráneniu teda dochádza hlavne z estetických dôvodov v prípade želania klientov.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj : dailymail.co.uk

You Might Also Like