Spoľahlivý prostriedok v ťažkých časoch: 5 očividných právd, ktoré radikálne zmenia postoj k situácii

Dostanúc sa   do zložitej situácie, mnoho ľudí zostane bezradnými. Bezradnými pred sebou. Áno, a nečudujte sa – ak sa aj vyskytli nejaké zlé situácie s nejakým človekom, môže byť ešte horšie – on vždy vie, ako to urobiť ešte horším. Tento úžasný stav sa formuje ešte v detstve. Samozrejme, niektorí to mali šťastie, že sa narodili v rodine, kde prekvital optimizmus. A čo tí, ktorí sa pozerajú na svet cez tmavé okuliare? Odpoveď je jednoduchá – musia sa zmeniť.

Moderná psychológia zistila, že ľudia reagujú na udalosť v súlade s jeho hodnotiacim stanoviskom týkajúceho sa tejto udalosti. Inými slovami – to, čo si myslíte o tom, vytvára váš stav. Všetci chcú byť šťastní, radovať sa zo života, užívať si šťastné chvíle… Prečo nezačať hneď?

Nemôžete zmeniť to, čo sa stalo, nemôžete napraviť situáciu, ktorá sa stala. Všetko, čo vám ostáva, je zmeniť na to názor, myslieť tak, ako ste doteraz nemysleli. Tu je 5 jednoduchých typov, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s negatívnymi myšlienkami. Nezaobchádzajte s nimi ľahkomyseľne – tieto odporúčania sú schopné zmeniť váš stav na pokoj a radosť.

Ako začať myslieť pozitívne

  1. Prijmite problém

Jednoducho si priznajte: som naštvaný. Čo ma ruší? Čo? Keď pochopíte, čo vám prekáža, tak budete vidieť svojho nepriateľa. To je tá situácia, ktorá vám spôsobuje bolesť, teraz o nej viete a môžete s ňou bojovať. Pochopiť seba – je veľmi dôležité, počúvať občas svoj vnútorný hlas.

  1. Uvedomte si svoj výber

Život sa skladá z konštantných rozhodnutí, ktoré robíte každý deň. Čo si obliecť? Čo zjesť? Reagovať na všetko dekadentnou náladou, alebo optimistický? Uvedomte si, čo si vyberiete.

Skúste si vybrať optimizmus aspoň raz za model správania, len tak pre záujem. Hneď sa vám to zapáči. Pamätajte si: či chcete byť smutný alebo pozitívne naladený – je všetko na vás.

  1. Hovorte pozitívne slová

Po ťažkom, plnom napätia a vzrušenia, dni povedzte slová s pozitívnym nábojom. Napríklad: „dúfam“, „nájdeme riešenie“, „všetko bude dobré“, „verím, že bude dobre“.

Slová, ktoré poviete, majú veľmi silný vplyv na vaše nálady a pocity. Tak načo by ste to zhoršovali sťažnosťami a nariekaním? Oveľa lepšie je poklepať sa po ramene a pozitívne myslieť pomocou týchto jednoduchých slov.

  1. Stretávajte sa s optimistickými ľuďmi

Sledujte ľudí, ktorí vyžarujú pozitívnu energiu okolo vás. Počúvajte slová, ktoré používajú. Optimizmus je nákazlivý a keď nemáte dosť, požičajte si od priateľov z temperamentu a energie.

  1. Opakujte výroky

Afirmácia – vyhlásenie, ktoré by sa malo opakovať, aby ste sa naladili na určité situácie. Opakujte pravidelne: „všetko sa zlepší“, „mám veľa sily a energie, aby som to zvládol“, „vyžarujem pozitívne emócie“ a niečo tomu podobné.

Najefektívnejšia afirmácie je tá, na ktorú myslíte. Je najvhodnejšia je konkrétny prípad a dá vám presne to, čo v tom okamihu potrebujete. Môže sa vám to zdať ako mysticizmus, ale takáto orientácia zázračne zmení náladu. Mení sa nálada – mení sa všetko…

Bohužiaľ, spoločnosť potrebuje, aby ľudia neustále trpeli.  Fajčenie, alkohol, drogy – to sú oblasti, kde sa točia veľké peniaze. Ak chce predávať umelú náhradu za šťastie, potrebuje veľa ľudí – nešťastných, rozhorčených, nespokojných som životom.

Takže musí vytvoriť podmienky tak, aby sa každý cítil ako blbec v plnom rozsahu. Nedajte sa na tento masový podvod. Máte všetko, aby ste sa cítili ako plnohodnotný človek, máte svoj život. Iba vy môžete rozhodovať, čo s ním robiť, ako vnímať to, čo sa deje. Často premýšľajte o tom, že pozitívna nálada vám pomôže zachrániť pokoj v každej situácii.

Upozornite priateľov, aké je dôležité vnímať život v pozitívnom myslení – ukážte im tento článok. Byť optimistom znamená, pozerať sa na veci zo svetlej stránky. Nech je takých ľudí viac!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like