Špeciálny bod na prste: Okamžite zníži krvný tlak a odstráni každú bolesť

Vždy, keď sa necítite dobre, zatlačte tento bod minimálne na jednu minútu. Okamžite vám to zníži krvný tlak, vráti vedomie a zastaví závraty. Uvedená metóda sa používa v armádnej medicíne, kde liečba poranenia je iná ako štandardne v civile.

Všetko sa musí urobiť veľmi rýchlo. Bolesť sa zastavuje rýchlo, aj zotavenie je rýchle, aby sa vojaci mohli rýchlo znovu postaviť na nohy a pokračovať v boji.

Tento trik mi ukázal jeden muj známy, ktorý je vyslúžilým armádnym dôstojníkom.

Bod sa nachádza na brušku prostredníka oboch rukách, ako to znázorňuje úvodný obrázok.

Na jeho zatlačenie použite napríklad nepríliš ostré pero, obyčajný kľúč alebo iný podobný predmet. Tlačte tento bod po dobu minimálne jednej minúty, počas ktorej zažijete naozaj skľučujúcu bolesť!

Avšak, keď je po minúte, je zároveň aj po bolesti v prsta a tiež po akejkoľvek inej bolesti v tele.

Funguje to ako blokátor bolesti, keď jedna prudká bolesť (v prste) aktivuje v mozgu vyplavovanie endorfínov, ktoré následne utlmí naše vnímanie bolesti v celom tele.

Samozrejme, tento článok nie je rada na liečenie chronického vysokého krvného tlaku či iného ochorenia z dlhodobého hľadiska.

Ide len o prvú pomoc, ako sa v akútnych prípadoch zbaviť bolesti, keď nemáte momentálne pri sebe žiadne iné lieky alebo ak náhodou nezafungujú.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like