ŠOKUJÚCE: V kostole bola súkromná omša aj napriek zákazu. Bolo na nej až 20 ľudí!

Kňaz, ktorý mal omšu vykonať, uviedol, že sa uskutočnila v súlade s kanonickým právom, ktoré mu to prikazuje a verejnosť sa jej zúčastnila z vlastnej vôle.

 

Trenčiansko-teplickí policajti preverovali oznámenie o konaní bohoslužby v kostole v Trenčianskej Teplej.
Policajti po príchode na miesto zistili, že v Teplanskom kostole sa naozaj uskutočnila súkromná Kňažská omša.
Kňaz, ktorý mal omšu vykonať policajtom uviedol, že omša bola vykonaná v súlade s kanonickým právom, ktoré kňazovi toto prikazuje a verejnosť sa jej zúčastnila z vlastnej vôle.
Hlavný vchod ostal síce zamknutý, ale veriaci do kostola vošli bočným vchodom. Farár tak naďalej omše vykonával, najmä seniorom, ktorí sú najrizikovejšou skupinou. V čase preverenia oznámenia sa v kostole nachádzalo asi 20 ľudí, ktorí prišli na svätú omšu.

Farského administrátora službukonajúci policajti na mieste riadne poučili, vec zadokumentovali a bude odstúpená regionálnemu úradu verejného zdravia v Trenčíne na ďalšie konanie.

Aj dnes (dňa 22.marca) policajti z Trenčianskych Teplíc preverovali oznamenie o konaní súkromnej sv. omše v kostole v Trenčianskej Teplej.

Policajti na mieste zistili, ze bol znova porušený zákaz organizovať a usporadúvať hromadné podujatia v suvislosti s vyskytom koronavirusu.
Predstaviteľ cirkvi bol opätovne upozornený na protiprávne konanie.

 

Obe zistené porušenia policajti postúpia Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne na ďalšie konanie.

 

SITUÁCIA JE NAOZAJ VÁŽNA. UVEDOMTE SI TO VŠETCI. VRÁTANE KŇAZOV, KTORÍ VYKONÁVAJÚ SÚKROMNÉ…

Zveřejnil(a) Polícia SR – Trenčiansky kraj dne Neděle 22. března 2020

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

zdroj: Facebook Polícia SR – Trenčiansky kraj

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like