ŠOKUJÚCE: Sušíte prádlo v izbe? Po tomto článku to už nikdy viac robiť nebudete!

Predovšetkým v zimnom období je tak nejako automatické, že bielizeň sušíme doma. Vyhradíme pre sušiak plný oblečenia miestečko v izbe a potom už len čakáme, až si veselo uschne. Lenže to je chyba, ktorej sa bohužiaľ dopúšťa drvivá väčšina ľudí, hoci nemajú najmenšie tušenie, ako veľmi tým nielen sami sebe, ale aj celej rodine môžu uškodiť.

 

A čo vy? Tiež sušíte bielizeň doma? A nikdy vás nenapadlo zamyslieť sa nad tým, že je to možno zle? V tom prípade ste tu správne! Aj ja nechávala sušiak plný bielizne doma, teraz už ale viem, akú veľkú chybu som robila.

Prečo by ste bielizeň nemali sušiť doma? Budete sa diviť!

Možno si teraz hovoríte, čo je na tom zle a prečo sušenie bielizne vnútri domu alebo bytu toľko škodí. Preto už nebudem na nič čakať a rovno vám prezradím, prečo by ste sa sušením bielizne doma mali prestať. Najlepšie hneď!

Zvyšuje sa vlhkosť vzduchu

Vedeli ste, že sušením bielizne v miestnosti zvýšite vlhkosť vzduchu v danom priestore až o 30%? Jasne, ak máte doma extrémne suchý vzduch, potom sa to môže na prvý pohľad javiť ako prínos, na druhej strane ale prílišné vlhko v miestnosti svedčí plesniam, predovšetkým potom vlhkosť podporuje množenie huby zvanej Aspergullus fumigatu, ktorá sa následne vstrebáva do našich pľúc. Naozaj to chcete riskovať?

Do vzduchu sa dostávajú chemikálie

Vyprať bielizeň v krásne voňavom pracom prášku a použiť ešte veľa aviváže, aby bolo ešte voňavejšie a k tomu všetkému príjemne mäkučké – to je úplne bežný postup, za ktorý sa nemusíte teraz chytať za hlavu, ak ho tiež dodržiavate. Nie je nič príjemnejšie, než keď oblečenie alebo napríklad obliečky ľúbivo voňajú Sušenie doma. ale spôsobuje, že sa do vzduchu dostávajú všetky tie chemikálie, ktoré na pranie používate, čo nie je pre vaše zdravie zrovna ktovieaký prínos.

Snažte sa zmierniť dopad

Ak jednoducho nemáte žiadnu inú možnosť a viete, že sa sušeniu bielizne doma nevyhnete, snažte sa aspoň zmierniť dopad. V prvom rade je potreba veľa a pravidelne vetrať, čo zamedzí nielen vzniku plesní, ale zároveň do miestnosti pustí čerstvý vzduch, ktorý tzv. vyženie ten, ktorý je nasýtený práškom na pranie, avivážou a najrôznejšími zmäkčovadlami.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like