Šokujúce odhalenie: Zníženie počtu obyvateľov na planéte sa práve začalo! Ako nás vedome zabíjajú a ešte na tom zarábajú peniaze!

V dnešnej dobe sú lekárne už takmer na každom kroku. Tie staršie sa rozširujú a nové rastú ako huby po daždi v každom kúte. V snahe o zlepšenie zdravia tak mnoho ľudí nahrádza telocvičňu vitamínmi na „posilnenie“ imunity. Hoci sú účinky liekov známe všetkým, lekári ich naďalej predpisujú a liečia neexistujúce ochorenia.

Známy biochemik, bývalý zamestnanec farmaceutického podniku Shane Ellison, odporuje modernému prístupu medicíny. Urobil šokujúce vyhlásenie, že všetky lieky v našich lekárňach sú vyrobené s jedným cieľom – znížiť počet populácie.

 

Aké lieky neužívať

„Zvážte, vyvíjame lieky na zmiernenie príznakov. Neuzdravujeme!“Túto frázu hovoria zamestnancom spoločnosti, ktorí u nich začínajú pracovať. Stratégia výroby je nasledovná: Všetko je zamerané na to, aby si človek predpísaný liek kúpil a užíval ho. V podstate ide o dobre koordinovanú prácu lekárov a lekárnikov.

A čo robiť, ak príznaky choroby zmiznú? Správne, vymýšľať nové choroby a liečiť ich. Napríklad, v oblasti psychiatrie sa dajú lieky predpisovať donekonečna. Koniec koncov, to, či ide o skutočnú chorobu sa možno nikdy nedozvieme.

Aké lieky by sme nemali užívať – výber je podľa vlastného uváženia. „Ak to lekár nevie dokázať, čo sa stáva v 9 z 10 prípadoch, nekonzumujte tieto lieky,“ tvrdí biochemik.

„Ako chemik, som bol prekvapený – vyrábame tieto lieky, ich schopnosť zabíjať sa nachádza nielen v našich laboratóriách ale aj v iných laboratóriách, sú nebezpečné, neúčinné a spôsobujú tie isté účinky, na ktoré by sa mal človek liečiť – ako sa im to darí predávať?“

V továrňach, kde sa vyrábajú drogy, sú marketingové oddelenia najefektívnejšie. Prichádzajú s výkonnými predajnými schémami a inštrukciami pre lekárov. Spoločnosť platí za všetko: pozitívne správy, posudky a odporúčania profesorov, „úplatky“ lekárňam. Keď si kúpite liek, stanete sa sponzorom vedy.

„Každoročne z liekov na predpis umiera viac ako 125 000 ľudí,“ hovorí Shane Ellison.

Dalo by sa teda povedať, že je lepšie minúť niekoľko miliónov na štúdie o znížení úmrtnosti. Ale nie, obrovské peniaze sa prenášajú do farmaceutického priemyslu, čím sa vytvárajú nové, ešte silnejšie lieky. Marketingové práca, populácia kupuje – príjmy rastú.

Nevieme s istotou povedať, či je to pravda alebo len jedna z ďalších sprisahaneckých teórii. Pozrite si však informácie v príbalovom letáku vášho lieku a najmä časť, kde sa píše o vedľajších účinkoch. Určite stojí za to o tom popremýšľať.

To, o akých liekoch sa rozhodnete, že ich nemusíte užívať je vaše rozhodnutie. Faktom však je, že existuje milión neexistujúcich ochorení, ktoré naši lekári aktívne liečia.

 

Je užívanie vitamínov skutočne neškodné?

 

Listovaním v rôznych časopisoch nám neraz padnú do oka reklamy na vitamíny, vitamínové doplnky stravy, či priam celé články o význame vitamínov pre zdravie človeka a o potrebnosti užívania vitamínov vo forme farmaceutických výrobkov na zachovanie vitality a dlhovekosti každého z nás. Každodenne sme vystavení agresívnej reklame zo strany firiem vyrábajúcich tieto prípravky v novinách, počúvame to v reláciách o zdravej výžive v rozhlase alebo v televízií, často počúvneme rady svojich známych. Sme presviedčaní z každej strany, že vitamíny nám nemôžu škodiť!

Vo februári tohto roka sa objavil v časopise Journal of the American Medical Association článok dánskych expertov na výživu. V ňom bola uverejnená informácia, ktorá ukazuje, že známe antioxidanty – betakarotén a vitamín A a E sú povestným Dr Jekkylom a Mr. Hydom „ v jednom obale “. Článok analyzuje 68 klinických štúdií s 232 606 pacientmi, skúmal sa vplyv antioxidantov na ľudské zdravie. Tieto výskumy sa uskutočnili vo viacerých krajinách po celom Svete. Táto analýza ukázala, že antioxidanty zvyšujú celkovú úmrtnosť /mortalitu/ bez ohľadu na príčinu smrti! Betakarotén zvyšuje riziko úmrtnosti o 7%, niektoré práce dokonca poukazujú na fakt, že sa betakarotén správa ako kokarcinogén, teda podporuje rast nádorových buniek. Vitamín A zvýši riziko úmrtnosti o 16% a vitamín E o 4%. Obzvlášť zaujímavé je to, že zvýšenie rizika mortality v dôsledku pravidelného príjmu vitamínov E v liekovej forme nezávisí od dávky! V tejto predloženej analýze sa nepodarilo dokázať škodlivý vplyv vitamínu C a selénu, avšak tento fakt núti robiť ďalšie štúdie zamerané týmto smerom, hovoria dánski vedci.

V USA a vo vyspelej Európe pravidelne užívajú vitamíny veľké skupiny obyvateľov, odhaduje sa až úroveň 20% z celkovej populácie, čo je asi 160 miliónov obyvateľov, takže prípadný dopad na verejné zdravie môže byť rozsiahly. Užívanie syntetických vitamínov je nekontrolované a nekontrolovateľné, aj čo do množstva druhov vitamínov, aj čo do škály preparátov. Často sa stáva, že človek užíva minerálové prípravky obohatené vitamínmi a súčasne aj vitamíny obohatené minerálmi. Antioxidanty, najmä vitamíny A, D a E, sú súčasťou „obohatených“ potravín. Slúžia totiž na predĺženie doby použitia potravinárskeho výrobku. Potom dochádza v ľudskom tele dokonca k mnohonásobnému prekročeniu odporúčaných denných dávok! A to niekedy odobrené alebo dokonca ordinované lekárom! Tieto prípravky sú pritom voľne dostupné pre pacientov v lekárňach. V niektorých krajinách Sveta sa predávajú aj v drogériách, v predajniach s potravinami, vo veľkoobchodoch či na benzínových pumpách. V posledne menovaných prípadoch sú tieto preparáty skladované v nevhodných podmienkach, kde sa môžu znehodnotiť alebo zmeniť svoju biologickú účinnosť. Syntetické vitamíny a antioxidanty nepodliehajú pri vývoji a vo výrobe prísnym skúškam tak ako lieky, pretože sa nevyžadujú testy na toxicitu – jedovatosť – preparátu.

Treba si uvedomiť jednu závažnú vec, na ktorú som už poukázal. Táto analýza sa uskutočnila vo vyspelej časti civilizácie, kde je zabezpečená dobrá výživa obyvateľstva, ľudia tu netrpia rôznymi výživovými deficitmi. Skôr sú tu problémy s množstvom, energetickou hodnotou a pestrosťou stravy s prihliadnutím k „balkánskemu“ spôsobu výživy, ktorý sa považuje za jeden z najzdravších: teda množstvu čerstvej zeleniny, ovocia a olivového oleja, ktorý sa tu používa. Zistilo sa, že prírodné vitamíny obsiahnuté v zelenine a ovocí, nemajú nepriaznivý vplyv na človeka, aj keď sa do organizmu dostávajú vo zvýšenej miere.

V tomto kontexte si treba pripomenúť slová istého talianskeho odborníka na zdravú výživu: „ Nie je dobré, ak je v tele veľa voľných radikálov, ale zle je aj vtedy, ak chýbajú“ . Ide teda o povestné váhy, ktoré musia byť v rovnováhe, aby nevzniklo žiadne závažné ochorenie. U geriatrických pacientov, starších ľudí, ale aj u pacientov s SM sa vitamíny a minerálne látky naďalej bežne odporúčajú, pretože dokázateľne zlepšujú pokles poznávacích schopnosti mozgu a zlepšujú priebeh chronických ochorení. Preto je veľmi dôležité, aby sa nielen pacienti trpiaci na rôzne ochorenia, ale aj ostatní ľudia radili so svojim lekárom o užívaní nielen liekov ale aj takých „neškodných “ prípravkov, ako sú vitamíny. V medicíne totiž platí, že nič neplatí absolútne!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: www.szsm.sk takprosto.cc 

 

You Might Also Like