Šokujúca pravda o rybe pangasius. Budete prekvapení, aká je veľmi nebezpečná pre vaše zdravie.

Pangasius alebo basa – druh riečnej ryby, ktorá obsahuje množstvo chemikálii, baktérii, hormónov a ťažkých kovov.

Táto ryba nahromadí vysokú úroveň arzénu, rovnako ako polychlórované bifenyly, DDT a jeho metabolity, chlórdan kongenerov (CHLS), kovové nečistoty, izoméry hexachlórocyklohexánu, hexachlórbenzén a iných toxických a nebezpečných látok.

Prečo rybu pangasius nie je dobré jesť

V skutočnosti, že táto ryba väčšinou chová v rieke Mekong vo Vietname, kde úroveň znečistenia vody je jednou z najvyšších na svete. Do Mekongu sa vypúšťajú zlúčeniny z neočistenej vody chemických tovární, odpadové vody z čistiarní a hnojív z polí. A bezohľadní chovatelia tiež kŕmia pangasie geneticky modifikovanými potravinami a ďalšími chemikáliami.

Pangasius je za babku, takže ryby sa predávajú hlavne pre chudobné vrstvy a posielajú sa do krajín „tretieho sveta“, kde ryby aktívne kupujú.

Pri zamrazení pangasia sa využíva tá istá voda z Mekongu. Aby urýchlili rast rýb 4x rýchlejšie, privážajú z Číny hormóny, ktoré sa zavádzajú do tela samíc. Hoci orgány, ktoré kontrolujú kvalitu výrobkov v Európe, vyžadujú si dáta o týchto hormónov, výrobcovia ich odmietajú poskytnúť.

Štúdie poukazujú na to, že konzumácia pangasia vedie k poškodeniu pečene, ochoreniu krvi, poškodeniu vnútorných orgánov.

Dávajte si pozor a pokúste sa zastaviť konzumáciu tejto ryby. Je veľmi nebezpečná pre človeka a hlavne pre malé deti. Dávajte pozor na to, čo jete!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like