ŠOK: Peter Pellegrini chce viesť Smer! Ficovi adresoval drsný odkaz

Podpredseda strany Peter Pellegrini v sobotu prvýkrát otvorene priznal svoju ambíciu kandidovať za predsedu strany. Podľa jeho slov Smer potrebuje „výraznú generačnú výmenu”.

 

Následne medzi riadkami povedal, že on by rád prevzal predsednícku stoličku a s ňou aj celú stranu. „Ak si Smer-SD chce zachovať mieru vplyvu a rešpektu v tejto krajine a príde na stôl otázka, kto má stranu viesť, tak ja určite budem patriť k tým, ktorí sa budú uchádzať o to, že by chceli vtlačiť novú tvár strane Smer-SD,“ uviedol Peter Pellegrini na otázku TASR, či bude kandidovať za predsedu Smeru-SD.

Peter Pellegrini zdôraznil, že v Smere-SD musí dôjsť k výraznej generačnej výmene a strana musí byť schopná prežiť aj výmenu svojho predsedu. „Som presvedčený, že musí dôjsť k výraznej generačnej výmene, musí dôjsť aj k postupnému vysporiadaniu sa s minulosťou, čo je bežné. Demokratická strana nášho typu musí byť schopná prejsť výraznými personálnymi zmenami a musí byť schopná prežiť aj výmenu predsedu,“ uviedol. S pracovným snemom, na ktorom má strana zhodnotiť výsledky volieb, by podľa Pellegriniho nemala strana Smer-SD čakať až do decembra.

Na otázku, či bude mať dostatočnú podporu v prípade svojej kandidatúry za predsedu, odpovedal, že vníma podporu voličov aj straníkov. „Kuloárne rozhovory potvrdzujú, že aj v rámci strany je veľká časť ľudí, ktorí chápu, alebo cítia, a nielen v Bratislave, ale aj v regiónoch, že Smer-SD nemôže teraz zastať a bude sa tým musieť veľmi vážne zaoberať,“ uviedol.

Poukázal aj na preferenčné hlasy, ktoré vo voľbách získal, pričom prekrúžkoval aj predsedu Roberta Fica. Na jeho adresu padli aj ráznejšie slová. „Myslím si, že bolo dobré, že nebol intenzívnou súčasťou kampane. A práve vďaka tomu Smer-SD dosiahol taký výsledok, ako dosiahol,“ šokoval Peter Pellegrini s tým, že výsledok volieb považuje za dobrý. Prvýkrát sa takto otvorene vyjadril proti predsedovi Smeru Robertovi Ficovi.

Zdôraznil, že strana SMER-SD dostala vo voľbách poslednú šancu zmeniť sa. „Ak by prišli aj predčasné alebo riadne voľby, a šli by sme do nich v takej kondícii, v akej sme dnes, tak som presvedčený, že výsledok bude podstatne horší, ak nedôjde k zásadným zmenám v našej strane,“ doplnil Pellegrini, ktorý sa netají ambíciami na post predsedu strany.

Pellegrini ďalej uviedol, že Smer-SD sa musí zbaviť „biľagu strany, ktorá akoby bola zodpovedná za všetky zlé veci, že podporovala kradnutie, korupciu atď“.

You Might Also Like